Пропонуємо дайджест вісника “Позиція” за травень 2016 року.

2 стор.

ПРОФновини
Навчання
Нещодавно в Солобковецькій спеціальній ЗОШ-інтернаті відбувся семінар голів первинних профорганізацій закладів освіти Ярмолинецького району на тему: «Діяльність профспілки по соціальномо – еономічному захисту освітян». Крім голів первинних профорганізацій закладів освіти району в семінарі взяли участь голова обкому профспілки працівників освіти і науки України А.Яримюк, голова Ярмолинецького райкому профспілки працівників освіти і науки М. Калюзняк та ін..

Європа і ми
Метою №1 Порядку денного розвитку на період після 2015 року, затвердженого на саміті ООН у вересні 2015 року, залишається подолання бідності (одним із індикаторів досягнення цієї мети є збільшення частки населення, яке має дохід більш, ніж 5,05 $ на день)..

Літо-2016
Обласною владою та профспілками проведено спільну нараду з питань оздоровлення та відпочинку дітей влітку поточного року. Від профспілок у ній взяли участь Голова ФП області Г.Харьковський, голови обласних профорганізацій, профактив..

Духові оркестри єднають молодь та профспілки
Цьогоріч обласний конкурс духових оркестрів та ансамблів духової музики став важливою подією для музикантів цієї спеціальності, продемонстрував достатньо високий рівень виконавської майстерності учнів шкіл естетичного виховання і зібрав значну кількість юних поціновувачів духових музичних інструментів..

Роз’яснює юстиція
Як захистити свої права через Європейський суд з прав людини

Про права людини багато говорять і пишуть, вони постійно у всіх на слуху, активно обговорюються на всіх рівнях.
Тема прав людини не сходить зі сторінок газет і журналів, екранів телевізорів, незмінно присутня в промовах державних діячів, політичних лідерів, парламентаріїв, у доповідях учасників різних наукових конференцій.
Особливо гострою проблемою сьогодення є не лише закріплення прав людини у нормативно – правових актах, а створення такої системи гарантій, яка б забезпечила стовідсоткове їх виконання. Чималу роль у цьому процесі відіграє Європейський суд з прав людини..

Зарплата, яку отримували до 2000 року, може вплинути на розмір пенсії

3 стор.

Людина і громада

Навчаються представники громад та профспілок

Нині Україна проходить складний процес реформ, який ускладнюється зовнішніми чинниками світової економічної кризи, анексії Криму та агресії на сході. Такий шлях проходили свого часу низка європейських країн, які сьогодні можуть похвалитись реальними здобутками як на рівні розвитку країни, так і на рівні життя простих мешканців. Ми часто звертаємось до досвіду нашої найближчої європейської сусідки – Польщі, адже на початку 90-х років наші країни були приблизно в рівних стартових умовах глибокої кризи пострадянського простору..

Що робити об’єднаній громаді?

Чи обов’язково органи місцевого самоврядування мають виконувати вимоги постанови Кабміну від 11.11.2015 р. №1034?
Чи може керівник органу місцевого самоврядування під час укладення контракту з директором комунального підприємства і встановлення умов оплати праці самостійно визначати умови та розміри посадового окладу й преміювання?..

Зверніть увагу!
За борги можуть забрати квартиру

На тлі збільшення безробіття, девальвації гривні, підвищення вартості продуктів харчування стрімко починають рости борги за комунальні за житлово-комунальні послуги. Зі свого боку, комунальні служби починають активно нагадувати жителям про своєчасну оплату комунальних послуг, застерігаючи, що систематична несплата за комунальні послуги та накопичення боргів може закінчитися примусовим стягненням заборгованості через суд, в тому числі за рахунок майна боржника. Головним їх аргументом є те, боржник ризикує втратити своє єдине житло, якого його можуть позбавити в рахунок погашення боргів за комуналку..

Армія: призов, відстрочка

З 5 травня в Україні стартував весняний призов, який триватиме до 30 червня. Згідно з планом, на строкову службу повинні закликати 16 615 хлопців (з області – 874)..

Щодо підвищення рівня оплати праці керівників

Чи має право підприємство самостійно, без погодження профспілок, підвищувати рівень оплати праці окремої категорії керівників?..

4 стор.

Не старіють душею ветерани!
Золотий фонд Поділля

Взятися за перо мене примусило відвідання ветеранів Кам’янець-Подільського кабельного заводу, що розкинувся могутніми цехами на території нашого міста і яскравими, дорогими, рекламними вогнями демонструє мешканцям та гостям свою величність і успішність. Моїм супутником є голова первинної ветеранської організації заводу Віктор Роїк. Віктор Миколайович починав рядовим робітником – душею і серцем полюбив своє підприємство і, вийшовши на пенсію, не залишив його. Він любить і глибоко поважає людей, постійно дбає про них – робить все від нього залежне, щоб їм жилося краще. Віктор Миколайович – людина високої культури і порядності, тому кращої кандидатури на посаду голови ветеранської організації заводу годі було й шукати. Головна рушійна сила підприємства – це, звичайно, люди. Люди, які з часу створення цього заводу-гіганта сумлінно працювали і працюють тут, виконують та перевиконують виробничі плани, удосконалюють виробництво. Та це до тих пір, поки вони працюють, дають дохід. Час невмолимо йде вперед і, рано чи пізно, людину, яка чесно й добросовісно працювала тут, віддала свою душу і серце улюбленій роботі – викликають у відділ кадрів та повідомляють: пора на пенсію. Хтось з радістю, а хтось із сумом, ще раз глянувши на свої робочі місця, на цехи свого, що за довгі роки роботи стало рідним, підприємства, покидають його, поринувши у нове, ще незвідане життя українського пенсіонера. Прогулюючись територією підприємства, я чую, що Віктор Миколайович весь час розповідає про людей, які своєю невтомною, сумлінною працею заслужили на глибоку повагу і шану від людей. Серед таких він назвав ветерана праці, кавалера ордена Леніна Євгена Володимировича Климчука, який все своє життя присвятив улюбленому підприємству. Під час реконструкції заводу кам’янець-подільським кабельникам доводилося вирішувати багато важливих невідкладних питань. Одним з найважливіших серед них був вибір технологічного процесу та необхідного устаткування. В зв’язку з тим, що проектом передбачалася прогресивна технологія провідних країн світу, ряд керівних працівників у різний час було направлено за кордон на фірми, з якими були укладені контракти на постачання устаткування та розробку технології. У високорозвинену Японію був направлений і Євген Володимирович, який блискуче впорався з покладеним на нього завданням. В результаті цієї величезної роботи, виконаної в тому числі Євгеном Володимировичем, по відбору технологічного устаткування завод перейшов на якісно нові передові методи виробництва. Потрібно відмітити, що Євген Володимирович був не тільки справжнім командиром виробництва, але й умілим вихователем, який виростив та виховав не одне покоління кабельників. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 березня 1974 року за успішне виконання завдань 1973 року і соціалістичних зобов’язань Євген Володимирович Климчук був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора..
Анатолій Бернадін. Керівник прес-центру ради ветеранів міста Кам’янця-Подільського. Член Національної спілки журналістів України.

Хочеш вір, хочеш – перевір
Їжа підкаже, що потребує організм
Хочеться солоного
– Зневоднення організму. Рецепт простий – пийте більше води.
– Недостача хлоридів. Частіше споживайте рибу та морепродукти, перейдіть на морську сіль замість звичайної. Відкрийте для себе козяче молоко.
– Запальний інфекційний процес (найшвидше в сечостатевій сфері). Проконсультуйтеся з фахівцем…