Пропонуємо дайджест вісника “Позиція” за жовтень 2018 року, № 20

20_503

Профспілки прагнуть справедливості і гідного життя для народу України

У Міжнародний день боротьби з бідністю на столичні вулиці вийшли тисячі спілчан з усіх куточків України. Потужний профспілковий загін, сформований зі спілчан різних галузей, – і виробничників, і бюджетників –  до Києва делегувала  Хмельниччина.

Біля 15 тисяч трудівників (за даними оргкомітету) рішуче вимагали від влади – РОБОТУ, ЗАРПЛАТУ, ГІДНЕ ЖИТТЯ!

Велетенською ходою ми пройшли центром Києва, вимагаючи зупинки цін і скасування непосильних тарифів, належного фінансування медицини та освіти в Держбюджеті, припинення рейдерства профспілкового майна, закликаючи Уряд та  роботодавців повернути борги по зарплатах; забезпечити українців робочими місцями, гідними зарплатами, пенсіями, наданням субсидій – «Знизьте непосильні ціни і тарифи!», «Борги із зарплати – ганьба для уряду та роботодавців!», «Робочі місця і гідна зарплата – працюємо в Україні», «Фінансуй медицину, щоб не загубити країну!», «Владо, зупини державне рейдерство майна профспілок!», «Якщо нас не чують – страйкуй».

Під Кабміном перед пікетом виступили Голова ФПУ Григорій Осовий, профспілкові лідери, представники трудових колективів – працівників бюджетної сфери, виробничників.

Влада має почути свій народ – таким був основний заклик від тих, хто розповів з трибуни про найболючіші проблеми у галузях, які вони представляють.

Після мітингу делегація спілчан була прийнята для перемовин урядовою стороною зустріч з Віце-прем’єр-міністром України, Головою НТСЕР Павлом Розенком.

Голова ФПУ окреслив консолідовані вимоги, які були одноголосно ухвалені учасниками Всеукраїнської акції протесту, а також передав пакет галузевих вимог, пропозицій, звернень та листів трудових колективів.

В обговоренні взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, в.о Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, керівники різних секторів економіки.

Зазначимо, що півтора десятка тисяч учасників акції протесту були вкрай розчаровані та навіть обурені фактом, що на їх заклики ані глава Уряду особисто, ані жоден міністр, які у цей час перебували в КМУ, так і не вийшли до людей.

Невже й насправді урядовцям в Міжнародний день боротьби з бідністю зовсім нічого розповісти представникам трудових колективів, що саме нинішній склад Уряд робить для вирішення такої кричущої для України проблеми, як бідність?

Делегація від Всеукраїнського профспілкового віче попередила урядовців: якщо буде зволікання з розглядом профспілкових вимог, якщо буде й надалі ігнорування поданих ними пропозицій, профспілки вимушені будуть вдатись до масових протестних дій по всій країні, аж до проведення всеукраїнського страйку.

Анатолій Лагунець.

Післямова

«Близько двадцяти тисяч людей зі всієї країни пройшли центром міста до будівлі Уряду. Відповіді міністрів не дочекались..»

Телеканал Інтер, “Подробности”

«Київ у ранкову годину пік зупинився в довжелезних заторах. Центр паралізувала протестна хода профспілок до Будинку уряду. Освітяни, медики та шахтарі вимагали підвищення заробітних плат, а сам мітинг оголосили зоною без політиків. Хоча дехто з діячів не послухався мітингарів і дістав на горіхи.»

Телеканал «1+1», ТСН.

«Під Кабміном мітингували 15 тисяч бюджетників. Профспілки рішуче попередили Уряд

Телеканал ІСТV.

 

23,5% – не 60%. Але профспілки – категорично проти!

З В Е Р Н Е Н Н Я

президії Федерації профспілок Хмельницької області

до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з приводу підвищення ціни на природний газ для населення

Президія Федерації профспілок Хмельницької області висловлює рішучий протест проти рішення Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на природний газ для населення з 1 листопада 2018 року на 23,5%, а з витратами на транспортування і обслуговування облгазами – до 8550 грн. за тисячу кубометрів газу, з 1 травня 2019 року – до 9850 грн., з 2020 року – більше 12 тисяч грн. за тисячу кубометрів газу.

Справедливе обурення антисоціальною ціновою політикою Уряду України висловили збори профактиву області та Федерація профспілок України. Але ігноруючи вимоги профспілок, які вручені КМУ в ході широкомасштабної  акції протесту 17 жовтня від 5-ти мільйонів спілчан України, вкотре на догоду Міжнародному валютному фонду, Уряд прийняв постанову № 867 від 19.10.2018, що призведе до зростання бідності та зубожіння більшості громадян України.

Висловлюємо рішучий протест таким діям Кабінету Міністрів України і вимагаємо:

– скасувати постанову КМУ про підвищення з 01.11.2018 ціни на природний газ для населення;

– запровадити необхідні упереджувальні заходи щодо соціального захисту населення в умовах  зростання цін і тарифів;

– забезпечити встановлення реального розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

– підвищити не менше як вдвічі з 01.01.2019 мінімальний рівень оплати праці та мінімальний розмір пенсії;

– встановити  посадовий оклад працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

Звертаємося до обласної державної адміністрації, органів самоврядування області, міст, районів, об’єднаних територіальних громад підтримати вимоги профспілок області щодо захисту людей найманої праці, ветеранів та вжити заходів по недопущенню зниження рівня життя подолян.

У разі ігнорування вимог профспілок – вимагаємо від Федерації профспілок України  розпочати безстрокову акцію протесту під стінами Кабінету Міністрів України та збір підписів за відставку Уряду.

Президія ФП Хмельницької області.