1 вересня  поточного року під будівлею Офісу Президента України відбулася мирна акція протесту працівників мистецьких шкіл України щодо запровадження реформ у мистецькій освіті.

 

Від Хмельницької обласної організації професійної спілки працівників культури в акції взяли участь 18 викладачів мистецьких шкіл.

20190901_113921

За результатами акції, з метою налагодження комунікації  з мистецьким освітнім середовищем щодо ключових змін у початковій мистецькій освіті, пояснення суті реформ та уникнення  користування спекулятивною або неправдивою інформацією, отримання зворотного зв’язку задля врахування  пропозицій з означених питань.

Проблеми в мистецькій освіті накопичувалися не один десяток років,  і тепер ми маємо вирішувати не тільки комплекс тих завдань, які зараз логічно дійшли  до практичного впровадження, а й переборювати ті остороги  та страхи, іноді міфічні, іноді реальні,  з якими багато років жила мистецька освітня спільнота.

 Протягом декількох останніх місяців висловлювались думки різних сторін стосовно змін, які наразі відбуваються в початковій мистецькій освіті. Була створена відкрита робоча група та запропоновано всім небайдужим подавати свої пропозицій для того, щоб напрацювати ті фахові позиції, які ми маємо закласти в освітні програми.

20190901_133019

Жодних примусових змін для всіх без виключень мистецьких шкіл ні з 1 вересня, ні з 1 січня, ні з 30 жовтня, ні з будь-якої іншої дати не буде і не мало відбутися. Ми маємо перейти, як і вся освіта, на новий підхід до 2023 року, і до цього часу мистецькі школи вільні у своєму виборі.

 

 

Голова Хмельницької обласної

Організації професійної спілки

працівників культури                                                  М.Луценко