21 червня 2017 був проведений круглий стіл за участі членів Союзу промисловців і підприємців та організації роботодавців Хмельниччини та Федерації профспілок області. Захід пройшов на базі Волочиського машинобудівного заводу ПАТ «Мотор Січ».

Також у ньому взяли участь начальник Головного управління ДФС в області Сергій Ковальчук, народні депутати України Вячеслав Богуслаєв та Сергій Лабазюк, керівники виконавчої влади та органів самоврядування краю, представники великого і середнього бізнесу, представники профспілок..

Було обговорено такі базові засади розвитку реального сектору економіки, як зменшення податкового навантаження на бізнес, створення привабливих умов для інвестиційного клімату, розвитку внутрішнього ринку, створення робочих місць, державної підтримки машинобудування та інші питання.

Бізнес-еліта краю, окрім економічного зростання, зацікавлена у тому, щоб забезпечувалась сплата податків усіма представниками підприємництва, у першу чергу йдеться про тих, хто перебуває у «тіні», водночас користується усіма суспільними благами, але до наповнення державного і місцевого бюджетів не має жодного відношення.

Учасники зустрічі висловили сподівання, що тут наведе лад законодавче надання права органам місцевого самоврядування самим перевіряти дотримання умов праці і впливати на її легалізацію. Тим паче, що процес децентралізації створив умови, за яких територіальні громади отримують у своє розпорядження додаткові кошти для соціально-економічного розвитку та поліпшення інфраструктури.

Загалом позитив, який приніс діалог за «круглим столом», базується на виробничій практиці імпортозаміщення та використання внутрішньої кооперації. До того ж приклад роботи Волочиського машинобудівного заводу, який став на час проведення «круглого столу» комунікаційним майданчиком для влади і громади, показує реальну євроінтеграцію і можливість долучитися підприємствам області до такої стратегічної галузі, якою є вертолітобудування.

До речі, сьогодні на заводі працює майже дві тисячі чоловік, які отримують середню зарплату у розмірі 5449 гривень. Підприємством сплачено до державного бюджету 2,8 мільйона гривень, до місцевого – 6,4 мільйона гривень.

Тож розмова вийшла конструктивною і корисною для усіх учасників. Учасники круглого столу також ознайомились з волочиським санаторієм підприємства та у музеєм бойової слави, які діють на базі підприємства «Мотор Січ».