st8_medium
15 Лис/17

Чи має право керівник під час відпустки чи лікарняного виконувати посадові обов’язки

Мінсоцполітики роз’яснило, що у перiод вiдпустки або лікарняного керівника законодавством про працю не передбачено можливостi продовження ним виконання посадових обов’язкiв. Доцільно у штаті мати «заступника керівника». Читати повністю

1829
13 Вер/17

ЧИ МОЖНА ПРАЦЮВАТИ ПІД ЧАС ВІДПУСТКИ ЗА СУМІСНИЦТВОМ НА ТОМУ Ж ПІДПРИЄМСТВІ

Працівник знаходиться у щорічній відпустці. Чи може він на умовах строкового трудового договору працювати під час відпустки за сумісництвом на тому ж підприємстві? Консультує Держпраці. Читати повністю

Cas
22 Сер/17

Тривалість робочого дня напередодні свята

У КЗпП закріплено, що напередодні свята тривалість роботи працівників із п’ятиденним та шестиденним робочим тижнем скорочується на одну годину. Розберімося, зокрема, за яких умов робочий день напередодні свята може становити 8 годин?

Читати повністю

mozhno_li_prinyat_sotrudnika_po_dogovoru_vnutrennego_sovmestitelstva_s_usloviem_chto_k_rabote_on_budet_privlekatsya_po_mere_proizvodstvennoy_neobhodimosti_0
15 Сер/17

Обмеження щодо кількості суміщуваних посад

Працівники вправі застосовувати свої вміння та навички на декількох посадах одночасно. Трудове законодавство називає таку діяльність як суміщення професій (посад). Розберімося, чи є обмеження на кількість суміщуваних посад.

Читати повністю

015
10 Сер/17

Відпустка для догляду за дитиною до 6-ти років і наступна вагітність.

Працівниця перебуває у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6-ти років. Під час цієї відпустки працівниця надає в організацію листок непрацездатності, виданий у зв’язку з вагітністю та пологами. Які подальші дії?

Читати повністю

відпустка
07 Сер/17

Мінсоцполітики про відпустку за сімейними обставинами

Чи потрiбно для отримання вiдпустки без збереження зарплати за сiмейних обставин чiтко зазначити, якi саме конкретнi сiмейнi обставини (наприклад ремонт у квартирi) виникли? Читати повністю

PM315image002
17 Лип/17

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами суміснику

Працівниця оформила відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами за основним місцем роботи. Чи зобов’язана вона оформлювати таку відпустку і на роботі за сумісництвом?

Читати повністю

index
21 Чер/17

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення при звільненні

Законами України, постановами Уряду, галузевими наказами чітко регламентовано виплату матеріальної допомоги на оздоровлення працівниками бюджетної сфери. Важливі нюанси прописують також і в положенні про надання матеріальної допомоги, що є додатком до колективного договору.

Читати повністю

7e30887dcefd8fa34287f02777018d18
11 Кві/17

Перелік робіт, які не є сумісництвом, та заборона на сумісництво

Трудовим законодавством гарантоване право кожному громадянину реалізовувати свої здібності до продуктивної та творчої праці, уклавши трудовий договір із одним чи декількома працедавцями. Але є певні види робіт, які можна виконувати поза основною роботою та роботою за сумісництвом. Тож, поговорімо про те, які види робіт не вважаються сумісництвом, а також — яким категоріям працівників заборонено виконувати роботу за сумісництвом.

Читати повністю

1434627107_kompensacja
20 Лют/17

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА НЕВИКОРИСТАНІ ДНІ ВІДПУСТКИ

Згідно з ч. 4 ст. 24 Закону про відпустки за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути меншою ніж 24 календарних дні. Читати повністю