Запитання Працівник працює не перший рік. Згідно з графіком відпусток перша частина його відпустки становить 10 днів, працівник її використав, а ось щодо другої просить не 14 к.д., а 24. Тобто наперед. Чи вважатиметься таке надання відпустки помилкою та як тоді відбити це у графіку відпусток на наступний рік?

Відповідь Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року (ч. 7 ст. 10 Закону України «Про відпустки»; далі — Закон про відпустки).
За згодою роботодавця працівнику може бути надано авансом частину щорічної відпустки, не передбаченої графіком відпусток, за умови, що робочий рік, за який надається відпустка, розпочався. Це не вважатиметься порушенням. Утім, врахуйте, що працівник, якому щорічна відпустка надається авансом, може звільнитися з підстави, коли роботодавець не матиме права утримати кошти з працівника за наперед надані дні відпустки. У графіку відпусток на наступний рік зазначте працівнику заплановану кількість днів відпустки у межах робочого року, тобто може бути як 14, так і 24 календарні дні.