Щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місті Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці.

Цю ініціативу підтримала і наша держава та щороку, згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці», в Україні 28 квітня відзначають День охорони праці.

«У 2021 році за ініціативи Міжнародної організації праці День охорони праці буде проходити під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР», – зазначає начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський. – «Пандемія COVID-19 змусила уряди, роботодавців, робітників та населення в цілому зіткнутися з безпрецедентними проблемами щодо вірусу та багатьох наслідків, які він справив на світ праці. У поточному році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР) для підвищення стійкості для подолання криз зараз і в майбутньому, спираючись на отримані уроки та досвід зі світу праці та спрямований на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці».

В області забезпечена належна координація та співпраця управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області з профспілками щодо участі у розслідуванні нещасних випадків та професійних захворювань.

Сьогодні питання охорони праці на підприємстві набуло особливої уваги. Зважаючи на важливість створення безпечних умов праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, а також з метою належної організації і проведення у поточному році Дня охорони праці Фонд соціального страхування України затвердив План заходів з відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році.

Відповідний План заходів також затверджено наказом начальника управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області С.Кіндзерським. Зазначеним наказом передбачено спільно з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, управлінням Держпраці у Хмельницькій області, спільними представницькими органами профспілок і роботодавців, підприємствами, установами та організаціями взяти активну участь у проведенні заходів з нагоди Дня охорони праці та забезпечити виконання Плану заходів.

Зокрема, передбачено участь у розробці та реалізації спеціальних інформаційних заходів для покращення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення стійких систем БЗР та інвестування  коштів у них; у залученні заінтересованих громадських організацій спілок та інших об’єднань до процесу формування політики щодо покращення безпеки та здоров’я працівників на роботі; організації та проведенні на підприємствах конкурсів на безпечне робоче місце, виробничу дільницю (бригаду); наданні роботодавцям та іншим заінтересованим особам інформаційної допомоги щодо організації безпечної роботи працівників під час карантину, не допускаючи при цьому порушень трудового законодавства тощо.

Окремі пункти Плану заходів акцентовано на формуванні культури праці підростаючого покоління та безпеці неповнолітніх на виробництві. Серед них проведення відкритих уроків, лекцій, брифінгів, семінарів для здобувачів освіти закладів освіти усіх рівнів та інформаційно-роз’яснювальної роботи з суб’єктами господарювання щодо безпеки праці на робочих місцях неповнолітніх у сферах сільського господарства, торгівлі, сфери послуг (служба доставки, автомийки, станції технічного обслуговування тощо), будівництва та промисловості будматеріалів.