Працівниця оформила відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами за основним місцем роботи. Чи зобов’язана вона оформлювати таку відпустку і на роботі за сумісництвом?

Оплачувану відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами надають жінкам на підставі медичного висновку (листка непрацездатності) тривалістю 126 календарних днів (140 календарних днів — у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів) (ст. 179 Кодексу законів про працю України та ст. 17, 20 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).
Таку відпустку надають повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів (у межах терміну, визначеного лікарем у листку непрацездатності).
Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.
Робота за сумісництвом під час перебування працівника за основною посадою у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами не суперечить законодавству і не впливає на виплату матеріального забезпечення за основною посадою відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.