Особливого значення в сучасних умовах набуває колективно-договірне врегулювання трудових та соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки як одна з головних форм соціально-економічного захисту працюючих.

Саме за допомогою колективного договору можна врегулювати розміри і форми оплати праці, обов’язкові норми фінансування витрат на охорону праці і розміри фінансування на оздоровлення,  виділення коштів на підготовку і перепідготовку кадрів, витрати на пільги для молоді і допомоги ветеранам, надання додаткових відпусток і відпусток за свій рахунок. Станом на 1 січня 2018 року в держустановах області укладено 267 колдоговорів, тобто 95% первинних організацій охоплено колдоговірною роботою.

Закріплення в них важливих зобов’язань роботодавців допомагають  профспілковим  органам предметно  відстоювати права  членів Профспілки перед роботодавцями  та в судових інстанціях.

Введення додаткових пільг і гарантій для членів профспілки є мотиваційною складовою щодо збереження профчленства та профспілкових організацій.

У 2017 році стан колективно-договірної роботи в обласній організації профспілки вивчено Центральним комітетом. Ознайомлення з колективними договорами первинних організацій профспілки, що перебувають на обліку в обласній організації профспілки, показало як досягнення, так і недоліки цієї роботи. Результати перевірки були розглянуті на засіданні президії ЦК.

IMG_20180530_120437

З метою посилення конструктивної взаємодії первинних профспілкових організацій і роботодавців щодо забезпечення трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, підвищення ефективності колективних договорів  з  року  в  рік обкомом  профспілки  проводиться  конкурс  на  кращий  колективний  договір.

IMG_20180530_120544

За підсумками роботи за 2017 рік переможцями обласного огляду-конкурсу на кращий колективний договір визнано: в групі установ і організацій з чисельністю до 15 членів профспілки – первинну організацію профспілки Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Власюк Т.М., профорганізатор – Мельник Н.В.); від 16 до 50 членів профспілки (з частковим фінансуванням з бюджету) – первинну організацію профспілки Шепетівського міськрайонного центру зайнятості (директор – Ребекевша О.Ф., голова профкому – Степанець Н.В.); з аналогічною чисельністю (з фінансуванням з бюджету) – управління соціального захисту населення Старокостянтинівської райдержадміністрації (начальник – Бондар Л.С., голова профкому – Царук Л.М.), які в подальшому взяли участь у всеукраїнському конкурсі і нагороджені, як переможці, Дипломами І ступеня Профспілки працівників державних установ (ППО Шепетівського міськрайонного центру зайнятості), Дипломом ІІ ступеня (ППО обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) і ІІІ ступеня (ППО управління соціального захисту населення Старокостянтинівської райдержадміністрації).

IMG_20180530_120643_1