17 квітня активістами студентського профкому ППОс ХНУ було проведено круглий стіл «Донор. 5 хвилин для порятунку життя», присвячений другій річниці соціального проекту «Стань донором – подаруй краплю надії!». Фото 1

Гостями круглого столу були: ректор ХНУ Скиба М. Є., помічник народного депутата Сергія Лабазюка, представник БФ Сергія Лабазюка «Ми поруч» Ковальчук С. А. та керівник КЗОЗ «Хмельницька обласна станція переливання крові» Столяр Я. В.

Фото 2

Активісти студентського профкому ППОс ХНУ провели звіт діяльності соціального проекту за 2 роки.  Варто сказати, що протягом цих 2 років було 230 донацій! Це непоганий результат! І дуже радує те, що 68% усіх наших донорів мали від 2 до 5 донацій, а це означає, що ми виховуємо донорів на постійній основі!

Фото 3

Фото 4

Фото 5

Також на круглому столі обговорили проблеми, які виокремили протягом усього часу функціонування проекту: відсутність цільової обласної програми розвитку донорства крові та її компонентів, відсутність агітації та пропаганди донорства серед молоді, нераціональне використання єдиного в Україні доноромобіля, який “працює” у Хмельницькому,  суттєве зменшення за останні 5 років донорів на Хмельниччині, відсутність єдиної обласної платформи для їх пошуку та, на превеликий жаль, пасивна участь органів місцевої влади у розвитку донорства. Проте активісти виокремили й деякий позитив – високий професіоналізм, привітливе ставлення працівників ХОСПК до донорів та покращення умов для здачі крові та ії компонентів.

Фото 6

Фото 7

Фото 8

Наприкінці круглого столу ми відзначили 15 найактивніших донорів ХНУ (більше 5 донацій). Вони отримали подарунки від Хмельницької ОДА, БФ Сергія Лабазюка “Ми поруч” та Хмельницького національного університету.

Фото 9

Фото 10

Фото 11

Дякуємо усім учасникам круглого столу за активну участь, підтримку активних донорів і сподіваємося, що місцева влада зверне увагу на прийняті на круглому столі рішення та сприятиме розвитку донорства на Хмельниччині.

Стань донором – подаруй краплю надії!

Фото 12

Фото 13

 

Олена Карпова, заступник голови ППОс ХНУ
Всеволод Данильчук, представник профбюро ФІМ ППОс ХНУ