Державна фіскальна служба Хмельниччини у межах наданих повноважень за дотриманням законодавства щодо легалізації трудових відносин, забезпечення мінімальної заробітної плати та погашення зарплатної заборгованості вживає адекватних заходів для забезпечення відповідного рівня оплати праці та забезпечення сплати податків з отриманих доходів. Досягнутим результатам сприяє співпраця з органами державної влади та місцевого самоврядування області, – підкреслив у співдоповіді на розширеній колегії облдержадміністрації керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

Показово, що у 2016 році надходження податку на доходи фізичних осіб, який є бюджетоутворюючим податком місцевих бюджетів краю, склали понад 2 мільярди гривень. Темп росту до 2015 року досяг рівні 153,5 відсотка, що в абсолютній величині сягає 700 мільйонів гривень. Бюджетні призначення місцевих рад виконано на 119,5 відсотка, що відповідно дало змогу додатково забезпечити до місцевих бюджетів області 326 мільйонів гривень для вирішення проблемних питань регіону.

Що стосується забезпечення надходжень єдиного внеску, то органами ДФС області у 2016 році забезпечено сплату 2,6 мільярда гривень на соціальні потреби, що складає 104,7 відсотка доведених відповідними наказами ДФС України індикативних показників.

«Сьогодні немає сумнівів у тому, що підприємець має платити «білу» зарплату. Наша інформаційна політика переконала роботодавців і найманих працівників у тому, що прозора заробітна плата забезпечує соціальні гарантії і реально наповнює бюджет і пенсійний фонд. Це той цивілізований шлях, який обрав соціально відповідальний бізнес», – зазначив у доповіді Анатолій Марценюк.

Для забезпечення мінімальних гарантій в оплаті праці керівником ГУ ДФС в області запропоновано органам державної влади та місцевого самоврядування забезпечити проведення в межах наданих повноважень перевірок щодо повноти декларування та сплати податків з нарахованого доходу, дотримання вимог виплати мінімальної оплати праці, сконцентрувавши особливу увагу при цьому на  приватному секторі, з обов‘язковим забезпеченням заходів інформаційно-роз‘яснювального характеру.

Також Державною фіскальною службою Хмельниччини запропоновано  територіальним органам Пенсійного фонду, Держпраці продовжувати співпрацю згідно затвердженого Плану заходів щодо координації спільних дій з виявлення фактів використання праці неоформлених найманих працівників, надавши пріоритетні умови обміні інформацією та упередженню порушень оплати праці.