З метою реалізації норм Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та проведення моніторингу стану соціально-трудових відносин у трудових колективах галузі лісового та мисливського господарства Хмельниччини, 18 січня 2018 року Відділення НСПП в Хмельницькій області (далі-Відділення) організувало та провело засідання «круглого столу» на тему: «Соціальний захист найманих працівників підприємств лісового та мисливського господарства Хмельниччини в умовах реформування галузі».

На засідання «круглого столу» були запрошені наймані працівники і директори підприємств лісового та мисливського господарства Хмельниччини, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Пешко П.С., голова Хмельницької обласної професійної спілки працівників лісового господарства Лісовий В.М., представники Федерації профспілок Хмельницької області, громадські активісти та представники місцевих засобів масової інформації.

У вступному слові Т. Бабич звернула увагу присутніх, що на сьогодні Україна знаходиться на шляху реформування галузі лісового та мисливського господарства. Так, 15 листопада 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства па період до 2022 року». Не погоджуючись із запропонованим вектором реформ 28.11.2017 року на мирну акцію протесту по всій Україні вийшли наймані працівники лісових та мисливських господарств, цю акцію підтримали, також, колективи Хмельницької області.

IMG_0550

Голова Хмельницької обласної професійної спілки працівників лісового господарства Лісовий В.М поінформував присутніх про результати проведеної мирної акції протесту підприємств лісового господарства по висунутих вимогах, зокрема:

Призупинено виконання рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. «Щодо схвалення Стратегії Реформування лісового господарства України на період до 2022 року».

Президент України підписав Указ № 381/2017 від 21.11.2017 р. «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природо-заповідного фонду», в якому зокрема зобов’язано КМУ:

а) вжити комплексних заходів щодо розвитку лісового господарства;

б) розробити та затвердити програму «Ліси України – 2030»;

в) передбачити під час доопрацювання проекту Закону про Держбюджет України на 2018 рік належне фінансування «Заходів із ведення лісового господарства, охорони та захисту лісів та установ природно-заповідного фонду»;

г) підвищити ефективність ведення лісового господарства, не допускаючи при цьому обмеження управлінської та фінансово-економічної самостійності державних лісогосподарських підприємств та інші стратегічні напрямки і положення на зміцнення та підвищення ефективності лісогосподарського виробництва, що унеможливлює приватизацію лісогосподарських підприємств.

Ініціативу і резолюції лісівників підтримали більшість народних депутатів ВРУ, обласних і місцевих органів виконавчої та законодавчої влади, які направили свої звернення до КМУ.

Інші вимоги, висунуті на мітингах, знаходяться в стадії опрацювання, обговорення з метою прийняття в подальшому виважених, обґрунтованих рішень.

В свою чергу, наймані працівники лісогосподарських підприємств Хмельницької області повідомили присутніх, що в разі ігнорування владою їх вимог, вони залишають за собою право відновити акції протесту.

Зважаючи на те, що наймані працівники галузі лісового та мисливського господарства стурбовані можливою зміною існуючих соціально-трудових умов праці та виробничого побуту, фахівцями Відділення розпочато роботу з запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на державних підприємствах лісового та мисливського господарства Хмельницької області.

 

С. Паюк –головний спеціаліст відділення НСПП в Хмельницькій області.