За підсумками січня-жовтня 2016 року платники податків до місцевих бюджетів Хмельницької області спрямували 2 мільярди  815 мільйонів гривень податків та зборів. Обсяги податкових надходжень до відповідного періоду  минулого року  зросли на 154 відсотки, що в абсолютній величині більше на 983 мільйони гривень проти торішнього показника.

Виконання індикативних показників забезпечено на рівні 118 відсотків, таким чином місцеві бюджети отримали у додаткове фінансування 422 мільйони гривень.

Основним фінансовим сегментом доходів місцевих скарбниць Хмельниччини стала сплата податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло понад 1,5 мільярда гривень. Іншою важливою складовою наповнення бюджетів територіальних громад є податок на майно, платежі від якого склали 457 мільйонів гривень. Передусім це плата за землю, яка досягла 422 мільйони гривень, податок на нерухоме майно, що становить 32 мільйони гривень і транспортний податок – 2,9 мільйона гривень.

У свою чергу платники єдиного податку, до категорії яких входять представники малого та середнього бізнесу, додали до місцевих бюджетів 408 мільйонів гривень.

Також суттєво вплинула на забезпечення фінансової стабільності місцевих громад сплата акцизного податку з роздрібного продажу, який досяг позначки у 281 мільйон гривень.

«Фінансовий позитив наповнення місцевих бюджетів складається з цілого ряду чинників, які у своїй сукупності й утворюють додаткові резерви для розвитку територіальних громад. В першу чергу це конструктивний діалог з сумлінним бізнесом, який розвиває економіку, створює робочі місця, дбає про інвестиції і таким чином формує основну питому вагу податкових надходжень, необхідних для забезпечення самодостатності територіальних громад. Водночас активні заходи фіскальної служби щодо створення легального ринку зайнятості допомагають отримати додаткові бюджетні резерви, а головне – і соціальні гарантії для людей праці», – прокоментував ситуацію керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.