У рамках реалізації Угоди про співпрацю між Хмельницькою обласною організацією профспілки працівників охорони здоров’я України (далі – ХООППОЗУ) та відділенням НСПП в Хмельницькій області (далі – Відділення) 10 липня 2019 року відбулася робоча зустріч фахівців Відділення з головою ХООППОЗУ  В.Садомою.

IMG_1675

Під час зустрічі обговорено існуючий наразі стан соціально-трудових відносин у окремих медичних закладах області. Особлива увага приділена конфліктній ситуації, що виникла у Хмельницькому обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (далі – ХОЦЕМДМК) пов’язана з низьким рівнем заробітної плати водіїв швидкої допомоги, що спровокувало проведення ними акції протесту під стінами Хмельницької облдержадміністрації 21.06.2019 року.

В. Садома поінформувала, що наймані працівники (далі – ХОЦЕМДМК) досить стурбовані питанням низького рівня оплати праці, що погіршує соціально-психологічний клімат в трудовому колективі вцілому. Разом з тим, відзначила, що під час сесії Хмельницької обласної ради 21.06.2019 року депутати більшістю голосів прийняли рішення доручити департаментам охорони здоров’я та фінансів Хмельницької облдержадміністрації наблизити бюджетні призначення для ХОЦЕМДМК з жовтня-грудня на липень-вересень поточного року для виплати водіям «премій чи надбавок».

Одночасно, занепокоєння медичного персоналу ХОЦЕМДМК викликало рішення Хмельницької обласної ради від 21.06.2019 року
№ 37-26/2019 «Про реорганізацію комунальних закладів охорони здоров’я», яке на думку найманих працівників, може призвести до зміни істотних соціально-економічних умов праці.

Враховуючи вищевикладене, в.о. начальника Відділення С. Паюк звернула увагу на те, що посилення соціального діалогу Відділення з профспілкою є важливою складовою у роботі по усуненню розбіжностей між найманими працівниками та роботодавцями, з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Саме конструктивний діалог та проведення системної роботи дає змогу якомога швидше і раціональніше врегульовувати конфліктні ситуації.

За підсумками зустрічі обговорено перспективи подальшої співпраці Відділення з ХООППОЗУ.