У Хмельницькому та Вінницькому обласних державних архівах збереглися свідчення про створення освітянами перших професійних об”єднань. Так у березні 1917 року працівники проскурівських училищ – реального та християнського, а також чотирикласної жіночої гімназії організували спілку вчителів. Тоді ж об”єдналися  й працівники чотирьох єврейських училищ. В архівних документах можна знайти згадки про перші студентські громадські організації які виникли у Кам”янець-Подільському університеті одразу після його заснування у 1918 році.

pon1

В так звані хрущовські часи освітянську профспілкову організацію Хмельниччини розділили на дві – промислову та сільську. На  організаційному пленумі сільського обкому профспілки було обрано президію й делегатів на республіканський з”їзд. Головою обкому стала М.П. Москаленко. Головою промислового комітету освітянської профспілки було обрано І.А. Овчиннікову. На ІV конференції обласної організації профспілки працівників освіти, яка відбулася 9 квітня 1965 року, сільський та промисловий обкоми було об”єднано. Об”єднаний обком очолила І.А.Овчиннікова. Із цього, власне й розпочався новий етап історії Хмельницької обласної організації освітянської професійної спілки. Наступні роки – вже не просто історія, а часточки життя більшості спілчан, котрі доклали рук і хисту до розбудови профспілкового освітянського руху на Хмельниччині.

Учасники VI пленуму обкому профспілки, який відбувся 25 листопада 1976 року, урочисто провели на заслужений відпочинок Інну Антонівну Овчиннікову, яка понад 14 років очолювала обласну освітянську профспілкову організацію. Головою обкому було обрано Мефодія Арсентійовича Токаренка.

Бурхливий час відстоювання прав та інтересів освітян співпав з передвиборчою кампанією у низових структурах профспілки. 15 червня 1995 року відбулася XV звітно-виборна  конференція обласної профспілкової організації, делегати якої ґрунтовно проаналізували стратегію і тактику профорганізацій в сфері правового та соціально-економічного захисту спілчан. Очолити обласну організацію профспілки  працівників освіти і науки  делегати довірили директору Хмельницької загальноосвітньої школи №6 Анатолію Яримюку.

IMG_2127

Сьогодні обласна профспілкова організація налічує 19 – районних,    6-міських, 5 профспілкових організацій працівників освіти об’єднаних територіальних громад, 10 первинних профспілкових організацій вищих навчальних   закладів І-ІV рівнів акредитації, з них: 5—працівників, 5 –студентів, 23-професійно технічних навчальних закладів І-ІІІ рівнів атестації, 14-інших первинних профспілкових організацій.

IMAG2077

Обласна організація об’єднує 47831 члени Профспілки, у тому числі, 32826 працівників навчальних закладів і установ освіти, 10169 студентів ВНЗ I-IV рівнів акредитації, 4825 учнів ПТНЗ І-ІІІ рівнів атестації.

DSC_0456

На фірмових бланках професійного об”єднання освітян Хмельниччини не раз і не двічі змінювалася  назва, проте на усіх перехрестях історії незмінною залишалися його суть і основне покликання – чесно й сумлінно служити людям, захищати соціально-економічні інтереси учительства. Кращі традиції профспілки від покоління до покоління передаються немов естафета. Либонь, саме з цієї причини обласна освітянська профспілкова організація витримала складні випробування останніх років на життєздатність і громадянську зрілість, вкотре вже за свою історію переконала освітян краю, що лише в єдності профспілкових лав їхня сила, надія, впевненість у майбутньому – як усієї галузі, так і кожного освітянина.

20181017_122039

DSC_0789

Контактні данні:

Голова обласної організації Яремюк Анатолій Степанович 76-53-61

Головний бухгалтер Крук Тетяна Пилипівна 76-31-22

Правовий інспектор праці Козубняк Сергій Володимирович 76-30-12

Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, 57 каб. 46

сайт http://www.hmprofosvita.com.ua/