На підставі Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та з метою недопущення загострення стану СТВ в галузі освіти області, відділенням НСПП в Хмельницькій області (далі-Відділення) організовано та 15.05.2018 року проведено засідання «круглого столу» за участі громадськості Хмельниччини, керівників і працівників закладів освіти Хмельницької області.

Зокрема, під час засідання Т. Бабич наголосила, що останнім часом серед найманих працівників закладів освіти області зростає занепокоєння щодо подальшої долі навчальних закладів, які у рамках децентралізації передані на баланс об’єднаних територіальних громад.

IMG_0884

При обговоренні піднятого питання, С. Фіярська – начальник відділу професійної освіти та виховної роботи Департаменту освіти Хмельницької ОДА, звернула увагу на те, що основною причиною реорганізації або закриття малокомплектних навчальних закладів освіти у 2018 році може стати дефіцит фонду заробітної плати найманим працівникам.

Т. Лукіна – голова Громадської палати Хмельницької області зауважила, що враховуючи реформування галузі освіти загалом, а також процеси децентралізації, ігнорувати ті виклики, які у зв’язку з цим постали перед освітою, не можна. Зупинити наявний стан, в якому перебувають школи неможливо, оскільки зовнішні економічні обставини реформування галузі освіти повністю змінилися.

Л. Мельник – представник ГО «Майдан Хмельниччини», зауважила, що в умовах, коли фінансування шкіл здійснюється виключно з місцевих бюджетів, вирішення питання їх збереження буде залежати від того, наскільки діяльність цих шкіл стане усвідомленою необхідністю для громад.

Керівники закладів освіти наголосили, що у зв’язку із проведенням реформи освіти, підвищується відповідальність суб’єктів освітньої діяльності за результати їх роботи і змінюються підходи до організації освітнього процесу. Крім того, збільшується фінансова автономія закладів освіти всіх типів і рівнів. Саме тому, запропоновано більш ретельно підвищувати кваліфікацію педагогічних працівників та вчасно фінансувати програми розвитку галузі освіти  згідно задекларованої стратегії Президента України сталого розвитку до 2020 року.

Під час роботи «круглого столу» виявлені проблемні питання у впровадженні в дію нових нормативно-правових актів в галузі освіти, а тому усі чинники дестабілізації стану СТВ будуть включені  Відділенням у прогноз  розвитку соціально-трудових відносин, виникнення КТС(К) в Хмельницькій області у другому півріччі  2018 року.

IMG_0889