На підставі Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та з метою підвищення рівня правової культури населення області, заступник начальника відділенням НСПП в Хмельницькій області С.Паюк прийняла участь у обласному семінарі для директорів та завідуючих опорними бібліотеками об’єднаних територіальних громад, на базі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.

15.04

Зокрема, під час семінару С.Паюк наголосила, що останнім часом серед найманих працівників закладів культури області зростає занепокоєння щодо ухиляння роботодавців від укладання колективних договорів та угод у закладах, які у рамках децентралізації передані на баланс об’єднаних територіальних громад.

При обговоренні даного питання, М.Луценко – голова Хмельницької обласної організації профспілки працівників культури, звернув увагу на необхідності укладання колективних договорів та дотриманні термінів укладання відповідно до ЗУ «Про колективні договори і угоди».

14.04.(2)

Також, С.Паюк зауважила, що уразі відмови роботодавця від укладання або внесення змін у колективний договір наймані працівники мають право звернутися до Національної служби посередництва і примирення щодо реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками і роботодавцем, з відповідною вимогою.

Виявлені під час семінару проблемні питання ведення переговорів та укладання колективних договорів і угод між роботодавцем та найманими працівниками в галузі культури будуть Відділенням детально вивчатися з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).