22 травня 2018 року проведено черговий ІІІ пленум Кам’янець-Подільського міськрайкому профспілки працівників держустанов України з порядком денним «Про  стан організаторської роботи первинних профспілкових організацій щодо розвитку соціального діалогу, здійснення соціального захисту працівників через колективний договір.

Основним питанням порядку денного було обговорення стану роботи та завдання міськрайкому, первинних профспілкових організацій по захисту трудових прав членів профспілки, організаційному та фінансовому зміцненню через соціальний діалог.  Голова міськрайкому Чеховська В.С. у своєму виступі привела приклади можливості співпраці з керівниками трудових колективів щодо вирішення питань захисту працюючих, в тому числі через колективний договір. Сьогодні завдяки проведенню соціального діалогу з працівниками та керівниками створених територіальних громад  до складу нашого міськрайкому ввійшли первинні профспілкові організації Слобідко-Кульчиєвецької та Староушицької територіальних громад. До цих територіальних громад увійшли сільські ради, які раніше не створювали первинних профспілкових організацій.

У виступах на пленумі голови первинних організацій підкреслювали важливість виконання Постанови Кабінету Міністрів щодо збільшення окладів посадових осіб місцевого самоврядування. Голови первинних організацій у своїх виступах також зосередили увагу на участі та ролі профспілок у реформі влади, зокрема, відзначено, що можливості у територіальних громадах насправді зросли.

Обговорено роль об’єднань працівників за професійною ознакою в трудових колективах, необхідність ведення соціального діалогу з метою отримання інформації та можливості вчасного реагування. Учасниками пленуму відзначено порівняно позитивний стан справ у первинних профспілкових організаціях, поінформовано про проведені профспілкою на всіх  рівнях  дії для  забезпечення  підвищення рівня заробітної плати, соціальних стандартів державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Прийнято відповідні постанови.

Прийнято рішення пленуму про використання механізмів колективно-договірного регулювання для вирішення колективно-трудових спорів,  реагування на кожен факт порушення законних прав та інтересів членів профспілки. Головам первинних профспілкових організацій рекомендовано налагодити соціальний діалог з депутатами місцевого законодавчого органу для вирішення питань, пов’язаних з виконанням чинного законодавства.

Окремо обговорено  дію в первинних організаціях колективних договорів. В.Чеховська звернулась до лідерів первинних профспілкових організацій  з проханням звернути особливу увагу на наявність нових власних законів трудових колективів, на чинність колективних договорів, на внесення до них змін та доповнень.

Активом міськрайонної профспілкової організації розглянуто виконання профспілкового бюджету за 2017рік та затверджено профспілковий бюджет на 2018 рік. Попередньо ці питання було розглянуто у лютому місяці 2018 року на засіданні президії міськрайкому. Учасники пленуму підтвердили прозорість отримання інформації про рух профспілкових коштів.

Окремим пунктом розглянуто оздоровлення дітей в літній період 2018 року,  виявлення потреби в цьому наших спілчан та можливість зменшення фінансового навантаження на сімейні бюджети членів профспілки і встановлення розміру часткової доплати вартості путівки за рахунок коштів обласної організації профспілки та міськрайонної організації.

2

Профспілковим  активістам міськрайкому була надана  можливість побачити нові виставки картин та ювелірних виробів у нашій картинній галереї. Отримавши позитив від мистецтва, прийнято рішення організувати відпочинок для профспілкового активу в червні місяці в Карпатах.

 

Віра Чеховська

– голова Кам’янець – Подільського міськрайкому профспілки працівників державних установ, член Центрального комітету профспілки      працівників державних установ