1 листопада 2016 року Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області провело брифінг для засобів масової інформації області на тему: «Реформи в юстиції: нові кроки вперед».

Спікерами заходу виступило керівництво управління юстиції, а саме: начальник ГТУЮ в області Віктор Худняк, заступник начальника управління – начальник Управління державної реєстрації Світлана Лисюк та заступник начальника управління – начальник Управління державної виконавчої служби Роман Касянюк.

Віктор Анатолійович розпочав захід з інформації про те, що юстиція змінюється мало не щодня, ряд реформ уже проведено, а деякі лише набирають обертів. Головне завдання територіальних органів Мін’юсту – реальне втілення їх у життя задля зручності громадян.

Світлана Станіславівна презентувала новий проект ГТУЮ – он-лайн консультування громадян у сфері державної реєстрації громадських формувань через Портал державних послуг iGov. Спікер відзначила: «Жителі нашої області, першими в Україні, мають змогу отримати фахову консультацію щодо реєстрації громадського об’єднання в режимі он-лайн не виходячи з дому, зробивши декілька кліків на моніторі свого комп’ютера. Щоб скористатись он-лайн сервісом, заявнику необхідно зайти на веб-сайт Проталу державних послуг iGov, обрати послугу «Он-лайн консультування громадян щодо державної реєстрації громадського об’єднання з правом юридичною особи» та пройти ідентифікацію за допомогою Bank ID. Таке консультування є абсолютно безкоштовним. За допомого даної послуги заявники мають можливість надіслати підготовлений пакет документів для попереднього опрацювання працівниками управління юстиції на відсутність підстав для зупинення строку розгляду та відмови у державній реєстрації; за результатом розгляду державним реєстратором поданих через iGov документів, отримати перевірений пакет документів; в режимі реального часу відстежувати хід розгляду звернення, писати державному реєстратору додаткові питання чи коментарі до свого звернення, прикріплювати додаткові  файли».

Роман Касянюк висвітлив під час брифінгу питання: «Новели примусового виконання рішень». Доповідач наголосив: «5 жовтня 2016 року набрав чинності новий Закон України «Про виконавче провадження». Одне з ключових нововведень Закону — запровадження змішаної системи виконання рішень. Серед інших основних змін можна виділити: визначення принципів виконавчого провадження, що спрямовані на забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб; запровадження автоматизації процедур виконання рішень шляхом електронної реєстрації документів, повного фіксування процесуальних рішень та виконавчих дій в автоматизованій системі; запровадження Єдиного реєстру боржників тощо». Також Роман Миколайович відзначив явні позитиви нової редакції закону, які, в першу чергу спрямовані на запобігання можливим корупційним проявам, створення конкурентного середовища та підвищення ефективності виконання судових рішень.

Наприкінці журналісти мали змогу поспілкуватись зі спікерами у форматі «запитання-відповідь». Так, представників ЗМІ цікавились щодо особливостей державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, правового статусу приватних виконавців та взаємозв’язку між органами юстиції і судовою гілкою влади.

Доповідачі висловили свої думки на поставлені запитання та подякували присутнім за небайдужість та можливість доведення інформації про реформи Мін’юсту до людей.