У рамках Угоди про співпрацю між відділенням НСПП в Хмельницькій області (Відділення) та Хмельницькою обласною організацією профспілки працівників охорони здоров’я України (Профспілка) відбулася робоча зустріч начальника Відділення С. Паюк із головою Профспілки В. Садомою.

Під час зустрічі обговорено питання невиплати (ненарахування) доплат медичним працівникам, які залучені до лікування пацієнтів з випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, в окремих закладах охорони здоров’я Хмельниччини.

С. Паюк зауважила, що ускладнення стану соціально-трудових відносин викликає невдоволення найманих працівників. У зв’язку із цим на облік Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) взято конфліктні ситуації на КНП “Славутська міська лікарня”, КНП “Новоушицька багатопрофільна лікарня”, КНП “Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня”, КНП “Полонська багатопрофільна лікарня”, де загальна сума заборгованості становить понад 8 млн грн, КНП “Чемеровецька багатопрофільна лікарня” – взагалі не нараховано доплати.

У свою чергу В. Садома зазначила, що проблемним питанням також є дефіцит фонду заробітної плати працівникам КНП “Хмельницький обласний центр громадського здоров’я”, який з урахуванням нарахувань на ІІ півріччя поточного року становить близько 4,3 млн грн, проте кошти для закладу в рамках субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам виділено лише на І півріччя.

На завершення С. Паюк акцентувала увагу, що поряд із заборгованістю із виплати заробітної плати медикам, не зникла і проблема скорочення персоналу, пов’язана із недостатнім фінансуванням на утримання окремих закладів первинної ланки надання медичної допомоги та, як результат, проведення реорганізації структурних підрозділів окремих медичних закладів області.

Наприкінці зустрічі досягнуто домовленості про вжиття спільних заходів з метою своєчасного реагування на ускладнення стану соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) у закладах охорони здоров’я області.