26-28 вересня на базі Подільського державного аграрно-технічного університету, відбувся семінар-тренінг для Молодіжної ради профспілок Хмельницької області «Профспілкова платформа майбутнього». Головною метою заходу було об’єднання зусиль у напрямку ефективної організації молодіжної політики та реалізації головних завдань діяльності профспілок та навчання молодих лідерів.

Перед початком семінару відбулася зустріч ректора із заступником голови Федерації профспілок України Драп’ятим Євгеном Михайловичем,  головою Федерації профспілок Хмельницької області Харьковським Геннадієм Петровичем та головою молодіжної ради профспілок Хмельниччини Світланою Ліщук.

002

Присутні обговорили питання важливості діяльності профспілок, зокрема і в освітньо-науковій сфері, обмінялися спогадами з життя, враженнями від славетного міста Кам’янця-Подільського. Євген Михайлович зауважив, що вересневі дні є знаменними для історії нашого міста, адже саме в цей період, у 1846 році, з візитом перебував Національний герой і символ України, великий Кобзар – Тарас Григорович Шевченко, який проживав у Кам’янці-Подільському, спілкувався як із інтелігенцією міста так і населенням його околиць. Гостям університету було проведено екскурсію навчальним закладом, зокрема відвідали Музей хліба та паски, а також колекцію світового генофонду гречки при Науково-дослідному інституті круп’яних культур ім. О. О.Алексеєвої.

Далі у Залі засідань вченої ради розпочав роботу профспілковий семінар. Захід відкрив ректор університету, професор Володимир Васильович Іванишин, який розпочав із ознайомлення гостей з історією університету, його славетним минулим і життям сьогодення. Також ректор наголосив, що сучасний процес формування громадянського суспільства передбачає залучення молоді до активного суспільного життя, створення для неї максимально сприятливих умов для самореалізації. Володимир Васильович зауважив, що пріоритетним напрямом роботи Федерації профспілок України на сьогодні має стати робота із молоддю. І особлива увага повинна приділятися молоді, яка найближчим часом розпочне свою трудову діяльність.

IMG_20190926_110411

Надалі Драп’ятий Євген Михайлович ознайомив присутніх із Постановою Президії ФПУ «Про стан роботи з молоддю у Федерації профспілок України, її членських організаціях» та наголосив, що сила та гарантія майбутнього існування будь-якої профспілки, як правило, пов’язані з наявністю і регулярним припливом молодих спілчан, а активна позиція молоді завжди позитивно позначається на ефективності роботи профспілкових організацій і їх об’єднань. Євген Михайлович зазначив, що  станом на 1 січня 2019 року ФПУ нараховує 1,73 млн. молодих людей серед усіх членів профспілок, що становить 36,1% від загальної кількості членів профспілок. У порівнянні з 2017 роком кількість молоді зменшилася на 120 тис. осіб, або на 7%. За інформацією членських організацій, однією із головних причин є незадовільний стан умов праці і її оплати, відсутність соціального захисту та процес міграції молоді за кордон. Саме тому у процесі реформування та оптимізації стилю роботи ФПУ виникає чітке розуміння необхідності більш широкого залучення молодих профспілкових лідерів та активність до цих процесів. Саме молодь та її координаційний орган – Молодіжна рада ФПУ відіграватимуть у цих процесах одну з найважливіших ролей.

Геннадій Петрович Харьковський  розповів про стан роботи із молоддю  у області та ознайомивши молодих активістів із постановою Президії ФПО від 22.05.2019 № П-52-21 «Про виклики та загрози профспілковому руху і завдання Федерації профспілок Хмельницької області, її членських організацій в сучасних умовах». При цьому голова Федерації профспілок Хмельницької області наголосив на необхідності подальшої підтримки молодого покоління членів профспілок, адже ефективна молодіжна політика, створення чіткої структури та вертикалі взаємовідносин між усіма ланками молодіжного профспілкового руху сприятимуть зміцненню кадрового потенціалу профспілок.

Про створення, функціонування та основні засади роботи Молодіжної ради профспілок Хмельницької області коротко розповіла голова МР ФПО, голова первинної профспілкової організації співробітників та студентів Подільського державного аграрно-технічного університету Світлана Ліщук. У своєму виступі пані Світлана також зазначила необхідність ініціювати і вживати заходів щодо прийняття соціально-правових програм на державному рівні, що буде спрямовано на підвищення рівня життя молоді. Із цього питання передбачається організація роботи у двох напрямках: захист соціально-економічних прав молоді та практична і методична допомога членським організаціям у роботі із молоддю, що сприятиме мотивації залучення молодих працівників до роботи у профспілках.

004

Три дня інтенсивної роботи було розпочато і учасники семінару відвідали на АТ «Подільський цемент», де їм провели екскурсію підприємством. Саме там, головою ППО підприємства  Байраком Сергієм та директором підприємства НКЦ «Побужжя» ФП області Олегом Сковородніковим, було проведено воркшоп з охорони праці. Також розглянули низку питань у форматі живої бібліотеки  з питань соціального діалогу, безпеки та гігієни праці за стандартами ЄС та умови підписання колективного договору.

IMG_20190926_125336

Наступного дня учасники семінару разом із Світланою Ліщук, плідно працювали над пріоритетними напрямками діяльності профспілок в аспекті молодіжної політики, розглядали  питання теорії і практики, юридичні тонкощі, рекомендації, досвід, досягнення, а також мотивацію  профспілкового членства.

Про актуальні питання трудового законодавства дискутували із  завідувачем комплексу правової освіти і допомоги підприємства «НКЦ «Побужжя» ФПО Яковлєвим Андрієм.

Завідувач відділу організаційної роботи та соціально-економічного захисту ФПО Інна Гаврилюк провела майстер-клас з командного підходу організації високоефективної профспілкової роботи, впровадження профспілкових цінностей та психологічного розвантаження.

Родзинкою заходу стала дискусія про Trede Union та особливості молодіжної політики із волонтером з США Кларком Х’юзом. Розглядали актуальні питання трудового законодавства, особливості гендерної рівності, соціального захисту та пріорітети молодіжки у профспілках Сполучених Штатів Америки.

IMG_20190927_133356

Наостанок провели засідання Молодіжної ради, прийняли постанови і резолюції та погодили проект плану роботи на нове півріччя.  Згодом для учасників семінару організували екскурсію Старим містом під час якої провели цікавий квест на профспілкову тематику.

1