У КЗпП закріплено, що напередодні свята тривалість роботи працівників із п’ятиденним та шестиденним робочим тижнем скорочується на одну годину. Розберімося, зокрема, за яких умов робочий день напередодні свята може становити 8 годин?

Відповідно до частини першої статті 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 КЗпП, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.
Скорочення робочого дня напередодні свята при шестиденному робочому тижні
Графік роботи деяких організація передбачає шестиденний робочий тиждень з одним вихідним (неділя) з тривалістю робочого дня, приміром, з понеділка по п’ятницю — по 7 годин, субота — 5 годин.
Тривалість роботи у передсвятковий день для працівників з чотириденним робочим тижнем
При встановленні неповного робочого часу (неповного робочого дня чи тижня) працю оплачують пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ч. 2 ст. 56 КЗпП). Скорочення робочого часу в передсвятковий день для таких працівників призведе до зменшення розміру заробітної плати.
Тож, для працівників, які працюють в режимі неповного робочого часу, робочий день напередодні святкового або неробочого дня не скорочують. Таку ж думку висловлено і в листах Мінсоцполітики, зокрема, від 28.08.2014 № 395/13/116-14 та № 397/13/116-14, від 05.06.2015 № 8403/0/14-15/10.
Коли тривалість роботи у передсвятковий день може не скорочуватися
Тривалість роботи у день, що передує святковому, може становити 8 годин лише за умови, що відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку в організації у цей день передбачено роботу впродовж 9 годин.
При розрахунку в організації балансу робочого часу на рік норму статті 53 КЗпП має бути враховано, а тому за рік чи за будь-який інший обліковий період тривалість роботи зменшують при 40-годинному робочому тижні на відповідну кількість робочих годин.
У разі неможливості скорочення часу роботи на одну годину напередодні святкових та неробочих днів, працівникові має бути надано компенсацію шляхом скорочення робочого часу в інший день.