15 травня 2019 року, відповідно до п.5.13 Плану роботи Національної служби посередництва і примирення, відділенням Національної служби посередництва і примирення в Хмельницькій області за сприяння Хмельницької обласної ради та Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій на базі Хмельницького університету управління і права проведено тематичний одноденний семінар-навчання на тему: «Здійснення  посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та забезпечення здійснення соціального діалогу в Україні».

IMG_1422

У семінарі прийняли участь представники об’єднаних територіальних громад, обласних профспілкових організацій, завідувачі інформаційно-консультаційних центрів НСПП, трудові арбітри та незалежні посередники НСПП.

Відкрила захід начальник Відділення Т.Бабич, яка ознайомила присутніх з планом роботи семінару відповідно до порядку денного та провела перше тематичне заняття семінару на тему: «Соціальний діалог – запорука розвитку і функціонування демократичного суспільства».

IMG_1440

Учасники семінару заслухали виступ головного спеціаліста Відділення  І.Гавари, яка висвітила питання: «Колективний трудовий спір відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», а також поінформувала про узагальнений досвід роботи НСПП у напрямку здійснення посередництва і примирення».

Далі із доповіддю на семінарі виступила заступник начальника Відділення С.Паюк, яка детально розкрила тему колективних договорів і угод та окреслила проблемні питання щодо особливостей їх порядку укладення  та виконання, як запоруки соціальної стабільності на підприємстві.

На семінарі також виступила незалежний посередник НСПП, голова правління громадської організації «Агенція комунікацій і розвитку «Аспект громади» М.Хоменко з темою «Інструменти і механізми участі громадян у економічному розвитку об’єднаних територіальних громад, як запорука соціально-трудової стабільності в громаді і суспільстві».

Під час проведення семінару-навчання, учасники заходу відзначили актуальність висвітлених тем, активно обмінювались думками та задавали питання.

На завершення заходу заступник начальника Відділення підвела підсумки роботи навчального семінару та подякувала всім присутнім за участь.

IMG-7161