Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в порушення норм чинної Генеральної угоди ухвалила 28 березня антинародні постанови «Про встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу».

Встановлення з 1 квітня 2017 року додаткової фіксованої «абонплати» для населення та промисловості за користування газотранспортними газорозподільними мережами, в черговий раз підвищує вартість енергоносіїв та несе загрозу для добробуту громадян, їх зубожіння, вимирання та економічної і соціальної стабільності держави.

Підвищення ціни на природний газ, шляхом введення додаткової абонплати, призведе до підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, а також до зростання боргів за ці послуги, які станом на 01.01.2017 року і так по області вже склали майже 21 млн. грн. (по Україні – 19.9 млрд. грн.). Борги за використаний газ становлять понад 250 млн. грн.

Крім того, таке підвищення спричинить чергове зростання цін на продукти харчування і товари першої необхідності. І це при тому, що в Державному бюджеті України на 2017 рік не передбачено впродовж року підвищення розміру   мінімальної    заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС або інші компенсаційні виплати населенню.

Президія Федерації профспілок Хмельницької області звертається до Вас, шановний Петре Олексійовичу, щодо:

– скасування прийнятих НКРЕКП постанов щодо встановлення «абонплати» та запровадження мораторію на підвищення ціни на газ та тарифи на житлово-комунальні послуги;

– притягнення до відповідальності винних посадових осіб НКРЕКП.

За дорученням президії, Голова Федерації профспілок Хмельницької області Г.Харьковський.

 

Від редакції. Відповідні листи були надіслані Президенту України П.Порошенко, Прем’єр-міністру України В.Гройсману та голові комісії НКРЕКП Д.Вовку.