З 17 по 20 січня Чернігівський навчально-методичний Центр профспілок був епіцентром профспілкової активності для майже 50-ти молодих лідерів – представників двадцяти всеукраїнських галузевих профспілок. А все завдяки проведенню Зимової школи для профспілкової молоді “Розвиток компетенцій молодих профспілкових лідерів та базові цінності профспілки”. У заході прийняли активну участь і представники Молодіжної ради профспілок Хмельницької області, зокрема Євген Беженарь, Олександр Васильчук та голова ради Світлана Ліщук.

IMG_8820.JPG

Програма зимової школи розпочалася зі знайомства із роботою одного з найбільших підприємств міста – КЕП «Чернігівська ТЕЦ» та її первинної профспілкової організації. Молоді профспілковці оглянули виробництво, дізналися про нюанси соціального діалогу на рівні первинки та результати цієї роботи, яка відображається в колдоговорі. Наступного дня відбулося офіційне відкриття Зимової школи, в якому взяли участь заступник голови Федерація Профспілок України Євген Драп’ятий,  керівник Департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями ФПУ Лариса Ровчак та  керівник Прес-центру ФПУ Юрій Робота. Запрошені гості проінформували про поточні завдання всеукраїнського профцентру, а також провели відверту дискусію із молоддю. Привітали учасників представники ГО «Трудові ініціативи» та Центру солідарності і партнери заходу – Тетяна Солодовнік та Георгій Сандул.

50773149_2063696653922393_8428426826484809728_n

 

 Змістовна частина навчання розпочалася з того, що учасники, під керівництвом тренерів-модераторів  Віталія Копиша та Володимира Ковальчука, оцінили і проаналізували взаємний вплив загальнолюдських та профспілкових цінностей. Були і інші питання… Що таке профспілкова ідентичність та профспілкова ідеологія? Хто може назвати себе профспілковцем? Також молодь попрацювала в мікрогрупах, де за допомогою мобільних застосунків створила профспілкове мотиваційне Caption Video на задані теми. Далі учасники малу змогу розвинути деякі базові компетенції сучасного профспілкового лідера, зокрема комунікаційні здібності. В цьому питанні їм допомагала  практичний психолог, сертифікований тренер Ірина Глушко. Надзвичайно цікавим видався навчальний блок, присвячений питанням організації кампаній солідарності. Учасники проаналізували реальні кейси, де профспілкова організація потребує солідарної підтримки. Результатом тренінгу стали плани профспілкових кампаній, ефективність яких треба було ще довести і захистити. Наступний урок Школи поставив перед молодими лідерами наступні питання: Що таке справжня профспілкова демократія? Як організувати обговорення і прийняття рішень ефективним? Кого і як варто залучати до профактиву в першу чергу? До програми було включено і надважливе питання медіаграмотності профспілкових лідерів та активістів. За декілька годин учасники розібралися з розмежуванням фактів, суджень, маніпуляцій та «фейків» в інформаційних повідомленнях, попрактикувалися у фактчекінгу.

IMG_20190117_155826_(1)

Отже, Зимова школа завершена. Учасники роз’їхалися різними куточками України, взявши із собою кожен своє: досвід колег, техніки профспілкової роботи, практичні навички в медійній сфері, натхнення на подальшу діяльність, нові знайомства та чудові враження від Сіверського краю.

IMG_9141.JPG