Міністерство культури України запропонувало до публічного громадського обговорення проект положення про атестацію педагогічних працівників закладів освіти сфери культури на виконання Довгострокової стратегії розвитку української культури  – стратегії реформ, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.02.2016 №119-р, та Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 №275-р.

З цією метою 11 травня 2018 року у Хмельницькому обласному науково – методичному центрі культури і мистецтва (далі-Центр культури і мистецтва) за ініціативи відділення НСПП в Хмельницькій області, незалежного посередника Служби Т. Лукіної, голови ГО « Громадської палати Хмельницької області» відбулося засідання у форматі «круглого столу» на тему: «Обговорення проекту «Положення  про атестацію педагогічних працівників закладів освіти сфери культури» і «Умов та критеріїв для визначення відповідності посаді, присвоєння (підтвердження) педагогічним працівникам закладів освіти сфери культури тарифних розрядів, кваліфікаційних категорій, педагогічних звань».

Серед запрошених представники Хмельницької обласної ради та обласної адміністрації, керівники та викладачі закладів освіти сфери культури м. Хмельницький та Хмельницької області, голова Хмельницької обласної профспілкової організації працівників культури, представники ГО «Громадська палата Хмельницької області», інші зацікавлені особи м. Хмельницького та Хмельницької області, працівники відділення НСПП в Хмельницькій області.

IMG_0852

Із нормативними документами Міністерства культури України, представленими для обговорення, ознайомила учасників «круглого столу» заступник директора по навчально-методичній частині обласного Центру культури і мистецтва Таїсія Стан.

У своєму виступі така зазначила, що необхідність розроблення цих документів зумовлена реформуванням освітньої сфери  в Україні та запровадженням якісно нової освіти в цілому і мистецької освіти зокрема.

Зокрема, нове положення покликане забезпечити справедливе оцінювання професійних досягнень кожного педагогічного працівника і його внеску у розвиток кожного свого учня. Запровадження нового підходу надасть можливість підвищити якість початкової мистецької освіти в країні, а процедури атестації сприяти реалізації педагогічним працівникам свого права на професійний розвиток та встановлення гідного рівня оплати праці.

Начальник відділення НСПП в Хмельницькій області Тетяна Бабич поінформувала присутніх про стан соціально-трудових відносин у закладах культури області та акцентувала увагу на потенційних чинниках його ускладнення при впровадженні змін у нормативно-правові акти, що регулюють діяльність мистецьких закладів освіти.

На детальній характеристиці Положення про атестацію педагогічних працівників мистецьких шкіл України, яке планується ввести в дію з вересня 2018 року, та його нововведеннях зупинилась у своєму виступі Тетяна Лукіна, голова ГО «Громадська палата Хмельницької області» та незалежний посередник НСПП.

Так, було обговорено нові чіткі критерії оцінювання роботи педагогічного працівника; оптимізацію кількості і повноважень атестаційних комісій різних рівнів; посилення ролі мистецької школи в оцінюванні здобутків педагогічних працівників; зміну строків проведення атестаційних процедур тощо.

Активну дискусію серед учасників «круглого столу» викликало обговорення строків упровадження нових атестаційних процедур та критеріїв оцінювання, механізмів урахування досягнень педагогічних працівників, а також проекту «Умов та критеріїв для визначення відповідності посаді, присвоєння (підтвердження) педагогічним працівникам закладів освіти сфери культури тарифних розрядів, кваліфікаційних категорій, педагогічних звань».

Присутні керівники та викладачі закладів мистецьких закладів області зауважили, що окремі вимоги до присвоєння категорій та педагогічних звань потребують доопрацювання, не зажди є об’єктивними та повністю досяжними для більшості педагогічних працівників.

З окремими зауваженнями та пропозиціями до запропонованих Міністерством культури України нормативних документів виступив голова Хмельницької обласної організації профспілки працівників культури Микола Луценко.

За результатами роботи учасниками «круглого столу» були письмово оформлені пропозиції та зауваження від Хмельниччини до проекту «Положення  про атестацію педагогічних працівників закладів освіти сфери культури» і «Умов та критеріїв для визначення відповідності посаді, присвоєння (підтвердження) педагогічним працівникам закладів освіти сфери культури тарифних розрядів, кваліфікаційних категорій, педагогічних звань» для подальшого їх врахування Міністерством культури України.