Пропонуємо дайджест вісника “Позиція” за червень 2018 року, № 11

11_494(1)

Профспілкова еліта

Добра господиня і профспілковий лідер-жінка

Знайомтеся: Світлана СПІРІНА – голова первинної профспілкової організації Славутського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства, технік-лаборант.

Світлана Анатоліївна – корінна славутчанка. За плечима, не багато не мало, – три десятиліття плідної праці на підприємстві і майже 15 з них ще й на громадській ниві. А в профспілках, за словами пані Світлани, вона усе своє студентське та трудове життя.

Повсякденне спілкування з колегами по роботі, небайдужість до їхніх проблем,  принциповість стали запорукою заслуженої поваги, якою користується Світлана Анатоліївна в трудовому колективі. Спілчани вдячні їй за чуйність, доброзичливість, вміння знайти порозуміння з адміністрацією та захистити їхні права, а, іноді, за просту людську пораду.

Адміністрація підприємства (директор – Дементій Збаровський)  добре розуміє діяльність та повноваження профспілкового комітету, завжди реагує на його пропозиції і ініціативу.

Завдяки співпраці, в колективі виконуються колдоговірні зобов’язання, створені належні виробничо-побутові умови праці, вчасно виплачується заробітна плата.

Профспілковий комітет  за підтримки керівництва  підприємства організовує працівникам  та їх  дітям змістовний відпочинок (вечори, святкування, туристичні поїздки) та, по можливості, оздоровлення. У колективі панує  хороша виробнича атмосфера, яка є запорукою продуктивної праці, а споживачі послуг задоволені роботою підприємства.

За багатолітню плідну працю Світлана Спіріна має чимало нагород. Вона – шанована людина в обласній організації профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення. В 2015  році президія ЦК профспілки присвоїла їй звання «Кращий профспілковий лідер галузі». Цьогоріч її портрет прикрашає обласну профспілкову Дошку пошани.

Поза роботою Світлана Анатоліївна – вправна господиня, шанувальник здорового способу  життя, чуйна мама та молода  бабуся. У радості та любові разом з чоловіком виростили двох донечок-красунь, допомагають  виховувати  трьох онуків.

Постаті

Турбота про спілчан – на першому плані

Дитинство та юність Ігоря Андрощука збігло у Хмільнику на Вінничині в родині робітників. Ще в шкільні роки хлопець виношував мрію – стати вчителем. І він активно ї почав реалізовувати, ставши студентом історичного факультету Вінницького державного педагогічного інституту. Будучи вже дипломованим фахівцем, за державним направленням приїхав працювати на Хмельниччину вчителем історії Ружичанської ЗОШ І-ІІІ ст. Хмельницького району. Сповна віддавався улюбленій справі. Прикладом відданості справі для нього став тодішній завідувач Хмельницьким районним відділом освіти Микола Сидорович Богай.

– Його уроки – уроки людяності і добра, любові до ближнього – на все життя, – зазначає Ігор Володимирович.

Невдовзі Ігоря Андрощука висувають на посаду інспектора, методиста райвідділу освіти. З роками зростав авторитет. У 1996 році його обрали головою райкому профспілки працівників освіти і науки Прибужжя. І ось вже понад 20 років турбота про добробут спілчан була і залишається на першому плані. Про це говорять члени освітянської профспілки, з якими мені довелося спілкуватися. Про кожного з них Ігор Володимирович дбає як про рідних.

– Ми постійно відчуваємо підтримку від райкому профспілки та особисто від його голови в питаннях захисту правових гарантій спілчан, їх побутової облаштованості, оздоровлення та організації дозвілля, – каже голова профкому Гвардійського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» Михайло Іванович Ткачук.

У районі працюють 48 первинних організацій працівників освіти, які нараховують у своїх лавах 1104 члена. Профспілка тут – надійний помічник освітян у їхній нелегкій справі в непростий час розбудови України. Прикметно, що тісна співпраця районного відділу освіти та його керівника Світлани Шеремети з районною організацією профспілки сприяє забезпеченню стабільної, ефективної діяльності закладів.

Одним з головних питань компетенції профспілки є захист інтересів людини праці, що завжди у полі зору райкому та його голови. Завдяки узгодженим діям сторін соціального діалогу, зарплата, відпускні, матеріальна допомога на оздоровлення, винагорода за сумлінну працю виплачуються своєчасно. Спільні заходи сприяють позитивній динаміці розвитку освіти в районі. Робота Ігоря Володимировича, профспілки знаходить розуміння в об’єднаних громадах району, а їх тут вже 6.

Заслуговує на увагу діяльність профспілкових формувань у Гвардійському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія», Іванковецькій та Давидковецькій ЗОШ І-ІІІ ст., Олешинській ЗОШ І-ІІ ст., які очолюють Михайло Ткачук, Сергій Добренький, Віталій Бондар, Віталій Волуйко. Вони, певна річ, збагатилися новими формами і методами роботи. Завдяки профорганізаціям, у закладах турбуються не тільки про спілчан-працівників, а й про тих, хто вийшов на заслужений відпочинок: завжди допомагають їм, не забувають привітати з днем народження, святами.

Ігор Андрощук також очолює Хмельницьку районну раду по координації діяльності профорганізацій. Він завжди у вирі подій, активний учасник суспільного життя району: різноманітних заходів, спортивних баталій і благодійних акцій на підтримку захисників на сході України.

Валерій Марценюк.

Ювілей

ІЗЯСЛАВСЬКІЙ ДИТЯЧІЙ ШКОЛІ МИСТЕЦТВ -60

Мистецтво – це особливий чарівний світ, який прикрашає і змінює наше життя, світ де творяться дива, де люди ніколи не розлучаються із дитинством.  У цьому світі безліч казкових країн і кожна з них особлива.
І потрапити у ці казкові світи мистецтва надає можливість Ізяславська дитяча школа мистецтв. Так діти долучаються до широкого різнобарв’я образотворчого мистецтва, краси танцю, неповторного світу співу та гри на різноманітних музичних інструментах.
1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, свою 60-ту річницю від дня створення відсвяткувала Ізяславська  дитяча школа мистецтв – навчальний заклад, що пройшов довгий і насичений шлях, аби стати справді  улюбленим закладом естетичного виховання ізяславської  малечі та юні. Історія закладу сягає 1958 року.
За весь час роботи школи її керівниками Борисом Прокопом (1958-1959 рр.), Василем Кравчуком (1959-1989 рр.), Володимиром Більовським (1989-2000 рр.), Наталією Шудрою (2000-2008 рр.), Миколою Ковалем ( із 2008 року і по даний час) робилося все, щоб залучити до чарівного світу мистецтва якомога більшу кількість талановитих та обдарованих дітей. За весь час роботи закладу його стіни залишили 1495 випускників. Після закінчення чимало випускників навчалося у вищих мистецьких закладах України та Європи. І сьогодні вони є викладачами мистецьких закладів, артистами та діячами мистецтва та вітчизняній та світовій сценах.
Нині в школі успішно діють музичне відділення, відділ народних інструментів, оркестровий відділ, теоретично-хоровий відділ, хореографічний відділ, відділ образотворчого мистецтва.
“Ізяславська  дитяча школа мистецтв пишається своїми талановитими учнями та випускниками, чимало з них відзначилися на престижних обласних, національних і міжнародних конкурсах, фестивалях, концертах, виставках, поповнили або й створили престижні творчі колективи, – сказав у своєму вітальному слові на святковому ювілейному дійстві директор закладу Микола Коваль. – Повірте, ми, педагоги, сприймаємо кожне досягнення свого вихованця, як власне і, на щастя, наші учні та випускники повсякчас дають нам приводи для такої радості”. На святкування поважного ювілею школи завітали численні випускники, учні та їхні родини, працівники освітніх і культурних закладів та установ, учасники творчих колективів краю, представники влади, духовенства, громадськості. Серед гостей: голова РДА Борис Яцков, голова райради Сергій Шлегель, голова обкому профспілки працівників культури Хмельниччини Микола Луценко та інші. Гості щиро та сердечно привітали працівників, вихованців та ветеранів закладу із славетним ювілеєм, побажали подальшого творчого  зросту на нових мистецьких досягнень.
За багаторічну сумлінну працю, помітний внесок в естетичне виховання молоді, активну участь у громадському і культурному житті краю педагогів школи нагородили грамотами, відзнаками та подяками РДА, райради, управління культури, національностей, релігій та туризму ОДА, Ізяславської міської ради, сектору культури РДА, обласної та районної організацій профспілки працівників культури.

Ваше здоров’я

«Пластилін» для судин

Верховна Рада України зареєструвала законопроект про заборону використання пальмової олії. Чому?

Від цієї над шкідливої речовини в продуктах вже давно відмовилася Європа, купуючи її виключно для потреб металургійної промисловості. А ми задоволено споживаємо її із згущеною, цукерками, шоколадом, шоколадною пастою, локшиною швидкого приготування, чіпсами, крекерами, маргарином, спредом, сухариками, «поживними батончиками» відомих брендів, печивом і т.д. Матеріали київського науковця просто вражають:

1.Пальмову олію найчастіше приховують, вказуючи на етикетках товарів «рослинні жири». Чому ж прямо не написати: соняшникова, кукурудзяна, оливкова? І скільки її у відсотковому еквіваленті. А вміст пальмової у деяких продуктах в лабораторіях виявляли до 95%! Вона містить насичені жири, які мають особливу властивість довго зберігатися.

2.Пальмова олія різко підвищує холестерин у крові. Відтак здатна призводити до атеросклерозу, тромбозу судин, різних серцевих захворювань. Вона, наче пластилін, вкриває судини зсередини.

3.Пальмова олія підсилює смак продукту. Ось чому дорослі і особливо діти, спробувавши таке смачненьке, хочуть його знову й знову.

4.Перевага пальмової олії – низька ціна. Африка продає її як засіб для змащування агрегатів прокатного металургійного обладнання в сотні разів дешевше, ніж дорогі синтетичні мастила.

5.Продукти, у складі яких є пальмова олія, засвояться лише тоді, коли температура тіла людини перевищить 40 градусів. Тож здебільшого ці жири заліплюють все навколо себе, от вам і «важкість у животі».

6.Жодна країна ЄС не дозволяє ввезення пальмової олії для харчового використання, адже вона – потужний канцероген.

7.Рослинні олії соняшника, кукурудзи чи оливок багаті на лінолеву кислоту. Вона надзвичайно корисна для людського організму. Якщо у цих оліях вміст цієї кислоти 70-75%, то у пальмовій лише 5%.

8.Багаторічні дослідження вчених доводять, що у пальмовій олії корисних речовин немає взагалі. Навіть мавпи ніколи не гризуть стовбури пальм і шкаралупи кокосових горіхів!