Пропонуємо дайджест вісника “Позиція” за квітень 2018 року, № 7

Медреформа, як діяти?

В області розпочалася підписна кампанія з сімейними лікарями – де з 1 квітня, де – з 9 квітня, є райони, де вона розпочнеться з 1 червня.

Як знайти кращого ескулапа?

Як повідомляє МОЗ, потрібно зробити таке:

1.Визначитися – у кого ви хочете обслуговуватися.

2.Перевірити, чи лікар/заклад підтримує підписання декларації. Тобто чи підключено його до електронної системи МОЗ «eHealth» (https://portal.ehealth-ukraine.org). Як повідомляє МОЗ, є окрема наліпка (синя), що має бути в медичному закладі чи лікаря.

3.Півдписати декларацію про вибір лікаря. Декларація – це не договір між вами та конкретним лікарем, а лише ваша згода на обслуговування в нього. Тож можете його змінити будь-коли. Для підписання вам знадобляться: паспорт та ідентифікаційний номер, номер мобільного телефону, на котрий прийде смс-повідомлення з кодом. Для реєстрації дитини додатково потрібно свідоцтво про її народження і ті самі документи одного з батьків чи опікунів. Лікар чи інша особа внесе ваші дані в систему, роздрукує декларацію (перевірте правильність; передруковуйте, доки все не буде правильно). Підписувати роздрукований документ потрібно у двох примірниках (один вам). Лікар може вам відмовити в реєстрації в єдиному випадку – перевищення ліміту кількості вже зареєстрованих у нього пацієнтів (нині це 2000, 1800 чи 900 осіб – залежно від типу лікаря). Ця декларація є безстроковою. Тобто, якщо лише ви не забажаєте змінити лікаря, то її не потрібно буде більше підписувати в майбутньому. МОЗ обіцяє, що в перспективі цю процедуру можна буде проходити самостійно з використанням свого ЕЦП (електронного цифрового підпису)..

Пріоритет кожного підприємства – життя і здоровя трудівників

Саме цим на Волочиському машинобудівному заводі АТ «Мотор Січ» не один десяток років опікується Олексій Степанович Галкін, який з 1996 року працював інженером відділу охорони праці та навколишнього середовища, а нині вже рік, як його очолює. 

Є над чим помізкувати – обов’язків вистачає: потрібно належно організувати весь спектр робіт з охорони праці, постійно контролювати виконання правил, норм, стандартів, забезпечувати та слідкувати за впровадженням заходів щодо попередження, зменшення та, взагалі, виведення шкідливого впливу виробництва в тому числі на навколишнє середовище. І, звичайно, покращувати умови праці заводчанам. Адже негативні наслідки легше попередити, ніж потім усувати, тому велика увага приділяється профілактичним заходам щодо забезпечення здорових і безпечних умов праці. Торік на охорону праці потрачено 1 млн. 862,5 тис.грн. Щорічно в додатку до колдоговору затверджуються комплексні заходи, завдяки чому торік покращено умови роботи 58 працівникам, а санітарно-побутові – 170. Варто зазначити, що цьогоріч на ці цілі і заходів, і коштів передбачено помітно більше.

Жоден напрям роботи не випадає з поля зору керівника відділу: працівники повністю забезпечені спецодягом, засобами індивідуального захисту, їм створені належні виробничі та санітарно-побутові умови, чисто, а взимку – тепло і затишно. Ті ж, хто за видом діяльності мають справу зі шкідливими та небезпечними факторами, забезпечені всім необхідним для збереження життя і здоров’я, а також проходять медогляди.

На думку і Олексія Галкіна, і голови профорганізації підприємства Євгена Сінькова, найефективнішим засобом щодо попередження виробничого травматизму та захворюваності є триступеневий контроль з охорони праці..

Консультують фахівці

Чи надається пільга зі сплати податку у вигляді зменшення бази оподаткування для житлового будинку загальною площею 250 м2 для членів родини, які у ньому проживають, а саме: чоловік, який є єдиним власником будинку, дружина, дитина та батьки дружини?

Підпунктом 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу визначено, що платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Згідно з пп. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Кодексу база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 м2;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 м2;

для різних типів об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 м2.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Отже, пільгу зі сплати податку у вигляді зменшення бази оподаткування для житлового будинку отримує чоловік як власник такого об’єкта нерухомості незалежно від кількості зареєстрованих осіб як таких, що проживають за адресою такого об’єкта.

Нагадуємо, що ви платите не самі, а має прийти повідомлення від державної фіскальної служби, де вказано об’єкти оподаткування, їхня площа, пільги і сума до сплати.

Чи має право працівник відкликати раніше подану заяву про звільнення?

Статтею 38 КЗпП передбачено право працівника за своєю ініціативою розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні (до настання двотижневого строку працівник може відкликати заяву про звільнення)..

Так тримати!

За підсумками 2017 року кращими профкомами в Профспілці авіабудівників України визнано профком на ДП «Красилівський агрегатний завод» та профком на ДП «Новатор». Щиро вітаємо голів первинок Миколу Галиша та Олександра Рижанського і бажаємо подальших здобутків на громадській ниві та вагомих виробничих досягнень. Шановні колеги, міцного Вам здоров’я, наснаги і благополуччя!

Вітаємо!

На засіданні президії  Центральної ради ФСТ “Україна” її голова Микола Ципло за підсумками огляду – конкурсу серед ДЮСШ, СДЮШОР  вручив голові обласної організації ФСТ “Україна” Ігорю Яворському грамоти (особисто та організації) за ІІ місце в рейтингу обласних організацій зі спортивної майстерності за 2017 рік. До речі, це вже четвертий раз поспіль. Спортсмени товариства на чемпіонатах і кубках світу, Європи, України, міжнародних змаганнях здобули 627 нагород, з них 265 – золотих. Тож ми щиро вітаємо із заслуженою нагородою і бажаємо спортсменам та обласній організації ФСТ «Україна» подальших високих досягнень і перемог!