Пропонуємо дайджест вісника “Позиція” за лютий 2018 року, № 4

Офіційно

Голові Федерації профспілок Хмельницької області

Харьковському Г.П.

У Федерації профспілок України розглянуто лист щодо штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, зокрема, в частині складання наказу про прийняття працівника на роботу…

 

Профспілки і влада

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Про розвиток соціального діалогу та співпрацю між органами виконавчої влади, органами місцевого самовряду­вання, роботодавцями та профспілко­вими організаціями області (№204/2018-р від 14.02.2018)

На підставі Закону України «Про соціальний діалог в Україні», статей 6, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрацій», законів України «Про організації роботодавців», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про колективні договори і угоди», з метою розвитку соціального діалогу, стимулювання економічного зростання та соціального прогресу:

  1. Головам районних державних адміністрацій, керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, рекомендувати органам місцевого самоврядування відповідно до повноважень:

1.1. Сприяти роботі територіальних соціально-економічних рад.

1.2. Розглянути можливість введення до складу колегій райдержадміністрацій голів відповідних рад і координації діяльності профспілкових організацій районів, представників організацій роботодавців.

1.3. Залучати до участі в нарадах, інших заходах голів галузевих, районних, міських комітетів профспілок, керівників рад з координації діяльності профспілкових організацій, представників об’єднань роботодавців.

1.4. Вирішити питання щодо укладення та здійснення контролю за виконанням територіальної, районних, міських угод, колективних договорів, з урахуванням питань розвитку виробництва, створення робочих місць, покращення якості продукції та її конкурентоздатності, підвищення рівня заробітної плати, зростання добробуту населення області.

1.5. Враховувати пропозиції сторін соціального діалогу при розробленні і прийнятті програм, заходів, нормативних актів, які регулюють економічні, соціально-трудові відносини, зайнятість, охорону праці, заробітну плату, оздоровлення.

1.6. Посилити співпрацю з профспілковими організаціями з питань захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, вдосконалення соціального діалогу між місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, роботодавцями та профспілками. (Повний текст – у віснику).

Звідусіль

Коли запрацює електронний лікарняний?

В Україні запустять реєстр електронних листків непрацездатності. Проект вже розроблено, сам реєстр запрацює у другому півріччі 2018 року, повідомляє Фонд соцстрахування. Лікар зможе видавати електронний листок непрацездатності з будь-якого пристрою – комп’ютера, планшета, смартфона. Ідентифікація і доступ користувача до особистого кабінету в системі реєстру проходитиме за аналогією з роботою системи «Приват24».

Українцям замінять пенсійні посвідчення

Пенсійний фонд України переходить на електронний документообіг.

В Європі ліквідували банківську таємницю

Про будь-який відкритий у Європі рахунок тепер відразу стає відомо податковим органам, повідомив євро комісар з економіки і фінансів П’єр Московіті.

Не для пенсіонерів

Україна ввійшла в останню десятку країн рейтингу «Кращі країни для комфортної пенсії». Відповідний рейтинг складений американським виданням US News і бізнес школою Wharton і BAV Group.

(Повний текст – у віснику)

Молодь і профспілки – перспектива майбутнього

(Продовження. Початок у минулому номері)

Світлана Ліщук – голова первинної профорганізації співробітників та студентів Подільського державного аграрно-технічного університету (ПДАТУ) – має чималенький профспілковий стаж – 13 років. В 2005 році була обрана на посаду голови профкому студентів ПДАТУ, з вересня 2014 року –  заступником голови молодіжної ради ФП області. У березні 2015 року обрана головою ППО співробітників та студентів ПДАТУ. З грудня 2016 року – заступник голови Молодіжної ради профспілки працівників АПК, а в березні 2016 року обрана членом Ради Федерації профспілок України. Двічі була удостоєна звання «Краща жінка-профспілковий лідер» та занесена на Дошку пошани ФП області.

Довідково: кандидат сільськогосподарських наук, асистент кафедри кафедри нормальної та патологічної фізіології і морфології ПДАТУ, одружена, виховує 8-річну донечку Софійку. Вподобання: полюбляє і добре вміє готувати страви з м’яса, справжня господиня та оберег сімейного вогнища, майстерно готує всілякі овочево-фруктові закрутки про запас. А в чудовий компанії і заспіває файно. Пріоритети: робота, студенти, рідне місто.

(Повний текст – у віснику та на сайті).

 

На звернення ФП області

Голові Федерації

профспілок області

Харьковському Г.П.

Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на Ваше звернення щодо питання централізації органів Фонду в  області надає наступну інформацію.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 року №821 “Деякі питання функціонування  органів Пенсійного фонду України” з 1 березня 2018 року об’єднані управління в районах, містах області та управління в м.Хмельницькому припиняють свою діяльність. Виконання функцій територіальних управлінь здійснюватиме головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, яке розташоване за адресою – м.Хмельницький, вул.Герцена,10…

 

Інформація про місцезнаходження сервісних центрів, «гарячих» телефонних ліній Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області

(Інформація – на шпальтах вісника)