Пропонуємо дайджест вісника “Позиція” за липень 2019 року, № 14

14 521

Звідусіль: новини, консультації

МОЗ України наказом від 05.06.2019 №1269 затвердило оновлені протоколи надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі

Вже традиційно – це переклад іноземних протоколів, зокрема використовуються матеріали Американської академії  невідкладної медицини (ААЕМ), Американської академії педіатрії (AAP), Американського коледжу лікарів надзвичайних ситуацій (ACEP), Американського коледжу лікарів-остеопатів (ACOEP), Американського коледжу хірургів-травматологів (ACS-COT), Національної модельної клінічної настанови NASEMSO EMД і ін. 2006-2014 років. На переконання МОЗу вони дають фахівцям, які надають екстрену медичну допомогу чіткі сучасні стандарти, і не містять застарілих положень, та мінімізують ймовірність помилок.

Верховна Рада зареєструвала два законопроекти: проектом Закону №10395 нардепи пропонують з наступного року відновити диференційований підхід до виплати допомоги при народженні дитини та збільшити її розміри таким чином:

– на першу дитину – 50 000 грн.,

– на другу – 75 000 грн.,

– на третю та наступні – 100 000 грн.

Нагадаємо, що на сьогодні допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 грн.

Законопроектом від Мінсоцполітики «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гнучких форм організації праці)» передбачається врегулювати умови дистанційної роботи.

Федерація профспілок оприлюднила законопроект «Про безпеку праці та здоров’я працівників»

Серед новацій, зокрема, зміни до ст. 265 КЗпП, яка визначає штрафи за порушення законодавства про працю.

Законопроект передбачає чотири нових штрафи за:

– неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірних відомостей, що визначені законодавством про безпеку праці та здоров’я працівників, — у розмірі 1 % середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше трикратного розміру мінімальної зарплати;

– виконання робіт в умовах підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосуванні) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки без дозволу; здійснення госпдіяльності без ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки, а також експлуатація технологічних транспортних засобів без передбаченої законодавством реєстрації — у розмірі 3 % середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше п’ятикратного розміру мінімальної зарплати;

– невиконання приписів інспекторів праці — у розмірі 5 % середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше 10-кратного розміру мінімальної зарплати;

– завдання шкоди життю або здоров’ю працівників унаслідок допущених недоліків на споруді, в обладнанні або методах роботи, щодо усунення яких інспекторами праці вносились приписи, — у розмірі 25 % середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше 50-кратного розміру мінімальної зарплати.

Крім збільшення кількості штрафів у сфері охорони праці, ним також передбачено й інші зміни до КЗпП.  За планами Уряду цей закон має бути прийнятий у 2020 році, а набрати чинності з 1 січня 2021 року.

Платники податків, які ведуть бухгалтерію в електронній формі, зобов’язані під час проведення перевірки надати ДФС на її вимогу копії електронних документів, які належать до предмету такої перевірки

Відповідно до вимог п. 85.2 ПКУ платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Пунктом  6.4 Положення  № 88, передбачено, що первинні документи, облікові регістри та бухгалтерська звітність, створені у формі електронного документа, повинні зберігатися на електронних носіях інформації у формі, що дає змогу перевірити їх цілісність на цих носіях, та протягом строку, що не повинен бути меншим від строку, встановленого для відповідних документів на папері.

У разі складання та зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку з використанням електронних засобів оброблення інформації підприємство зобов’язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами (п. 6 ст. 9 Закону про бухоблік).

Отже, платники податків, які здійснюють ведення документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів в електронному вигляді, зобов’язані під час проведення перевірки надати посадовим особам контролюючого органу на їх вимогу копії документів, що належать до предмета такої перевірки.

Тому, якщо податківці вимагають від платника паперових копій, на них треба зробити відмітку «Згідно з оригіналом» і засвідчити їх. Копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством (ст. 7 Закону №851). Тобто, по суті, це роздруківка електронного документу із підписами осіб, які його склали, засвідчене печаткою (за наявності)…

Детальніше – у віснику

 

Ваше здоров’я

Рослини, що чистять судини

Загальна слабкість, важкість в усьому тілі й навіть запаморочення — усе це може бути проявом того, що судини вашого організму потребують профілактичного «прибирання». Адже впродовж життя на стінках судин з’являються жирові відкладення та атеросклеротичні бляшки, що порушують кровообіг в організмі. Особливо страждає мікроциркуляція крові. Це дуже погано, бо саме в дрібних судинах відбувається обмін кисню і поживних компонентів між кров’ю та тканинами. Окрім того, дрібні тромби можугь зменшувати або зовсім перекривати просвіт дрібних судин.

Які рослини здатні чистити судини зсередини, поліпшувати стан внутрішнього шару судинної стінки?

ЗВІРОБІЙ ЗВИЧАЙНИЙ

У стародавні часи цю рослину називали засобом від усіх хвороб. Звіробій чистить кров від патологічних скупчень клітин, зміцнює капіляри, загоює пошкоджені стінки судин, звільняє їх внутрішню поверхню, поліпшує еластичність і міцність.

БЕЗСМЕРТНИК (ЦМИН ПІСКОВИЙ)

Рослина містить магній і калій, необхідні для нормального функціонування серцевого м’яза. Також багата на флавоноїди, дія яких полягає в регулюванні капілярів, зокрема вони підвищують їх проникність у разі атеросклерозу. Безсмертник є корисним у зборах трав для профілактики серцево-судинних захворювань, очищення внутрішнього просвіту судин, відновлення структури їх стінок, а також поза гострого періоду після перенесеного інфаркту.

МАТИ-Й-МАЧУХА:

Ця рослина не тільки чинить спазмолітичну дію, а й розріджує кров, поліпшує кровообіг внаслідок розчинення дрібних тромбів, а також зменшує рівень холестерину.

МЕЛІСА ЛІКАРСЬКА

Її застосовують для лікування депресії, нервового перенапруження, мігреней, безсоння, гіпертонічної хвороби, тахікардії. Поліпшує кровообіг в усіх судинах, але особливо радять у разі порушення кровотоку мозку. Застосовують як засіб проти атеросклерозу. ЧИСТОТІЛ ЗВИЧАЙНИЙ

Корисний у сушеному та свіжому вигляді, поліпшує кровообіг судин мікроциркулярного русла. У народній медицині чистотіл використовують як

реабілітаційний засіб після інсультів, для очищення судин від холестерину. Також він очищує внутрішні органи. Застосування чистотілу в невеликих дозах знижує артеріальний тиск, заспокоює нервову систему.

МЯТА ПЕРЦЕВА

Це натуральний заспокійливий засіб. Відвари з м’яти бажано вживати в постінсультний період для нормалізації мозкового кровообігу. Також вона виводить із крові холестерин, очищує судини, поліпшує їх тонус, відновлює тканини, зокрема, стінки судин.

КОНЮШИНА (КВІТКИ)

Заспокоює та очищує судини від холестерину. Ця рослина має здатність чистити не тільки кровоносні а й лімфатичні судини. Також конюшина поліпшує еластичність і тонус судин.

КРІП (НАСІННЯ)

Відвар із нього поліпшує функціонування кровоносної системи, сприяє видаленню відкладень ліпідів і холестерину. Таким чином, оптимізується судинний просвіт, поліпшується кровопостачання. Також є ефективним у разі атеросклерозу мозкових судин.

КУЛЬБАБА ЛІКАРСЬКА

Ця рослина стимулює діяльність серцево-судинної системи, тонізує, знімає втому, виводить токсини з організму. Ефективна в разі атеросклерозу.

 

НАРОДНІ РЕЦЕПТИ

Зміцнення судин за допомогою волоських горіхів…

Цей спосіб є одним із самих м’яких і дієвих. Тому таке чищення бажано робити двічі на рік. Воно сприяє нормалізації артеріального тиску, усуненню головних болів і втомленості ніг.

РЕЦЕПТ

Перегородки з 1,5 кг горіхів насипте в скляний бутель. Залийте медичним спиртом або горілкою так, щоб рідина повністю вкривала перегородки. Настоюйте в темному прохолодному місці протягом двох тижнів, періодично струшуючи. Потім процідіть засіб і поставте в холодильник. Вживайте по 30 крапель, розведених у невеликій кількості очищеної води, тричі на день перед їдою. Тривалість курсу 2 тижні. Потім потрібно зробити перерву на 30 днів. Повних курсів очищення настойкою має бути три.

…лаврового листя

Це ідеальний засіб для чищення судин і розщеплення холестеринових бляшок. Застосовують у разі атеросклерозу судин головного мозку, серця і загального атеросклерозу. Не бажано в разі цукрового діабету, схильності до закрепів, захворювань нирок і печінки, а також у разі порушення білкового обміну. Не можна вживати концентрований відвар у разі виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.

РЕЦЕПТ

Засипте 6 г лаврового листя в невелику емальовану каструлю, залийте 300 мл кип’яченої води. Потримайте на слабкому вогні протягом 5 хвилин. Настоюйте протягом восьми годин, профільтруйте. Вживайте по 50 мл після їди тричі на день протягом трьох днів. Потім зробіть перерву на сім днів і повторіть курс.

… часникової настоянки

Цю методику вважають найефективнішою для чищення судин.

Категорично не можна використовувати цей спосіб у разі гастриту з підвищеною кислотністю, епілепсії, наявності патологій нирок. Окрім того, під час очищення судин за допомогою часникової настоянки потрібно випивати не менш як 2 л води на добу та більше рухатися.

РЕЦЕПТ

Приблизно 150 г зубчиків часнику очистіть від лушпиння і ретельно подрібніть. Цією масою наповніть скляну банку, залийте 150 мл чистого спирту. Тару щільно закрийте, накрийте темним матеріалом, залишіть настоюватися в прохолодному місці протягом 10 днів. Готова рідина матиме зеленуватий відтінок специфічний часниковий запах. Після закінчення 10 днів профільтруйте настій і викиньте макуху. Проціджений засіб відставте На 3 дні. Отриману безбарвну рідину перелийте в зручний для зберігання флакон і поставте в холодильник.

Щоб уникнути побічних ефектів, потрібно вживати засіб за 30 хвилин до їди строго за схемою, з’єднавши з 50 мл молока. День 1-й: зранку – одна крапля, в обід— дві, перед вечерею – три. День 2-й: сніданок – чотири краплі, обід – п’ять, вечеря — шість. Таким чином, додаючи по одній краплі, вживайте настоянку протягом шести днів, а сьомого дня кількість крапель потрібно зменшувати на одну.

Молоко можна замінити негазованою мінеральною водою.

Цей метод застосовують раз на рік. Якщо у вас з’явиться сильна печія, посилене серцебиття, безсоння, подразнення шлунка, кількість крапель потрібно зменшити.

Порадьтеся з лікарем!

Хоча трав’яні збори ефективно і практично безпечно впливають на стан судин і внутрішніх органів, вживати їх треба обережно. Зокрема, не варто застосовувати їх під час гострого періоду важких судинних порушень. Треба пам’ятати, що навіть на лікарські трави може бути алергічна реакція у вигляді висипу, свербежу і порушення дихання.

Тому обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.