Пропонуємо дайджест вісника “Позиція” за вересень 2019 року, № 18

18 525

З Днем працівників освіти!

Соціальне партнерство – важлива складова соціального захисту

У нинішній системі освіти соціальне партнерство представлено як один з

аспектів державно-суспільного управління освітою. Стратегічні завдання модернізації освіти можуть бути досягнуті тільки в процесі постійної взаємодії системи освіти з зацікавленими соціальними партнерами.

Соціальний діалог між відділом освіти, молоді та спорту Віньковецькою РДА, в особі начальника Віталія Олександровича Арсенюка та Віньковецькою районною організацією профспілки працівників освіти, в особі її голови Валентини Миколаївни Свинобой, побудований на довірі, відкритих діях та спрямований на вирішення конкретних завдань.

Найперспективнішим і конструктивним видом соціального партнерства у вирішенні питань забезпечення трудових прав та соціально-економічних інтересів освітян райкомом Профспілки визнано переговорний процес. Система соціального партнерства в галузі освіти включає районну колективну Угоду на 2017-2021 р.р. та колдоговори в закладах освіти, до яких були внесені зміни та доповнення з додатковими, більш мотивованими, заходами захисту членів профспілки.

Домовленості сторін Галузевої угоди сприяли виплаті педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання обов’язків вже декілька років поспіль у максимальному обсязі – у розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати). Також була виплачена матеріальна допомога працівникам з числа обслуговуючого персоналу в розмірі  місячного посадового окладу. Надбавка «за престижність педагогічної праці» педагогам  виплачувалася в розмірі 20% ставки зарплати, посадового окладу.

Результатом спільних дій, соціального діалогу, переговорів була розроблена районна програма «Про забезпечення безкоштовного підвезення педагогічних працівників закладів освіти, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад Віньковецького району, розташованих у сільській місцевості, до місця роботи та у зворотному напрямку на 2019-2021 роки», яку Віталій Олександрович представляв та відстоював  на сесії районної ради. Дія районної Угоди, колдоговорів  допомагали не допускати масового закриття шкіл в районі.

Питання соціального партнерства між відділом освіти, молоді та  спорту Віньковецької РДА та Віньковецькою районною організацією профспілки розглядалося на наприкінці весни президії райкому профспілки, де сторони домовилися продовжувати спільно здійснювати контроль за виконанням Угоди; спрямовувати свою діяльність на вирішення конкретних завдань, що стоять перед освітньою галуззю в районі; у форматі відкритого спілкування   спільно діяти у питаннях створення необхідних умов для роботи педагогів, гідної оплати праці й поліпшення якості освіти в цілому; не допускати зменшення існуючих соціальних гарантій (зарплати, надбавок, виплат, виходячи з фінансових асигнувань на освіту). Також було прийнято рішення про представлення Віталія Олександровича Арсенюка до нагородження Почесним знаком «За соціальне партнерство». Нагороду урочисто вручив голова обкому профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Яримюк на звітно-виборній конференції райкому профспілки працівників освіти і науки у вересні поточного року.

 

Таке  покликання  їй  долею  дано

Дошкільний вік – особливо важливий і відповідальний період в житті   кожної  дитини. В цьому віці закладаються основи майбутньої особистості. Знання та вміння, набуті в дитинстві, – це коріння. Чим воно міцніше, тим впевненіше почувається людина в житті. Перші знання ми отримуємо саме в закладі  дошкільної освіти. Там нас навчають дружити, відстоювати свої інтереси, любити ближніх, знайомлять з цифрами, звуками, літерами. Саме від мудрості вихователя, його любові,терпіння, уваги до внутрішнього світу дитини залежить  благополучне дитинство і подальша доля кожної дитини.

Шостий рік поспіль допомагає малюкам пізнавати навколишній світ, любити і берегти природу рідного краю Олена Миколаївна Жульова. Народилася у Летичеві, невеличкому містечку на Хмельниччині, де котить води величний Південний Буг. Ще зі шкільної парти вона мріяла присвятити своє життя дітям. Після здобуття вищої освіти працювала вчителем у Сусловецькій та Ялинівській школах. Але поклик душі привів її у дошкільний заклад. ЇЇ педагогічна майстерність перетворює кожен день вихованців у Летичівському ЗДО №4 «Дзвіночок» (завідуюча – Світлана Марущак) на день радості і щастя.

Існує думка, що творчих дітей може виховати тільки творчий педагог. Саме таким педагогом є Олена Миколаївна. У своїй професійній діяльності вона завжди втілює щось нове, адаптує  до індивідуальних та вікових особливостей конкретної дитини. Все це можливо тільки в атмосфері   доброзичливості, взаєморозуміння, взаємоповаги між дитиною і дорослим.

Яким би не був найкращим вихователь, але він один усього не зміг би досягти, адже «один у полі не воїн». Саме завдяки згуртованому, професійному колективу, який працює у Летичівському ЗДО №4 «Дзвіночок», можливе зростання творчого педагога.

Олена Миколаївна користується повагою членів колективу як педагог і як голова первинної профспілкової організації  закладу. На профспілковій ниві вона має певний досвід роботи, оскільки працювала профорганізатором ще у Ялинівській ЗОШ. Завдяки їй профспілка постійно тримає на контролі хід виконання колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом. За той період, що Олена Миколаївна очолює профком, спілчани закладу мали змогу відвідати Львів, Чернівці, двічі оздоровились на «Козацькому хуторі».

У переддень свята «Дня дошкілля» хочеться побажати Олені Миколаївні творчих здобутків, здоров’я, нових досягнень на  педагогічній  та   профспілковій ниві.

 

Ми – команда однодумців!

Профспілковий комітет первинної профспілкової організації Теофіпольського НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія» – це команда, яка, при підтримці директора Лілії Лаган, працювала і працює на благо закладу. Це наші колеги, однодумці, друзі, які приймають рішення  з думкою про кожного.

2018 рік став роком впровадження нової шкільної реформи, яка дала старт і новим соціально-економічним викликам: урізання фонду оплати праці, плинність педагогічних кадрів, реорганізація, загроза дискримінації педагогічних працівників за віковою ознакою та інші, які Профспілка освітян мала вирішувати  негайно. Але найбільш небезпечним викликом став дефіцит  освітньої субвенції. Тому сьогодні діяльність профспілкових організацій всіх рівнів є, як ніколи, важливою та необхідною. Ми переконані, що надалі, завдяки спільним діям, ми зможемо подолати всі  перешкоди та досягти    успіху. А  вирішувати їх може тільки сильна, багаточисельна  організація. Адже в єдності наша сила!

Напередодні свята хочу побажати усім освітянам, щоб освітянська нива завжди колосилася щедро і родила рясно! Нехай результати нелегкої праці радують усіх нас, нехай ніколи не буде розчарувань а Бог дає здоров’я, сили і натхнення та віру в добро! Перемагаймо труднощі і плекаймо майбутнє рідної країни!

Інна СМЕРЕЧИНСЬКА, голова первинної профспілкової організації Теофіпольського НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія».

 

Стежками відпочинку

ОСВІТЯНИ СЛАВУТЧИНИ НЕ ЛИШЕ СУМЛІННО ПРАЦЮЮТЬ…

На початку літа Славутським районним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України працівникам освіти було запропоновано різні варіанти відпочинку та оздоровлення. Кожен обирав на свій смак.

На відпочинку побували спілчани та члени їх сімей з Мирутинського, Горицького, Берездівського, Малоправутинського ліцеїв, Сьомаківської та  Полянської гімназій, Головлівського, Хоровецького, Улашанівського, Лисиченського, Довжківського НВК та Цвітоського НВО.

Далі побудую свій допис із відгуків колег.

АЗОВСЬКЕ МОРЕ

Тетяна Тимчук (вчитель Сьомаківської гімназії): «Ми з сім’єю вперше відвідали Азовське море. Були приємно здивовані! Ціни відповідають якості послуг, чисті пляжі, неглибоке море, якраз для дітей і, зрештою, під самим пансіонатом. Отримали масу задоволення. Ця подорож залишила у пам’яті лише приємні спогади та яскраві емоції. Адже, крім відпочинку на морі, ми побували на Рожевому та Солоному озерах, гейзерах, озері Сиваш,  у дельфінарії, здійснили екскурсію у місто Генічеськ та заповідник «Асканія Нова».
Юлія Сідлецька (вчитель Малоправутинського ліцею): «Піти у відпустку та відпочити на морському узбережжі – бажання практично кожної людини. Теплі хвилі Азовського моря і дуже затишна атмосфера дали можливість чудово провести прекрасні дні мені та моєму сину, насолодитися красою моря та отримати засмагу. А з балконів пансіонату – вид на море, від якого захоплює подих, чудове розташування. Супер! Це неможливо описати словами, а потрібно обов’язково туди поїхати і побачити всю красу Азовського моря!»

БОЛГАРІЯ

Світлана Ковальчук (голова профкому Головлівського НВК): «Відпочинок на морі – це завжди маса веселощів і запалу, можливість розслабитися, відволіктися від повсякденних проблем та турбот….

Але саме цьогорічний відпочинок в Кранево (Болгарія) подарував чудові враження і заряди позитивом. Дні суцільного морського релаксу й задоволення від відкриття нової країни.

По прибуттю у Кранево нас зустріли привітні, доброзичливі і щирі господарі готелю (що за 150 метрів від Чорного моря і пляжу),  де до наших послуг був відкритий басейн, ресторан із смачною їжею, безкоштовний Wi-Fi в номерах та на території. У готелі все зроблено з любов’ю, тому відчуваєш себе, як вдома, в комфорті та затишку… Це саме те місце, куди хочеться повертатися….»

Катерина Трохимчук (вчитель Горицького ліцею): «Це був один із найкращих відпочинків у моєму житті. Залишилися неймовірні враження. У мене відбулося перезавантаження, яке надихає далі працювати. І я щиро вдячна профспілці за турботу про нас».

ЗАКАРПАТТЯ

Тетяна Оксенчук (керівник групи, голова профкому Лисиченського НВК): «Подорож завжди знайомить нас з різними людьми та не шкодує часу для наших вражень. Саме подорожуючи, ми більше пізнаємо. Незабутня поїздка до Закарпаття цього року багатьом подарувала масу вражень і спогадів. Закарпаття вразило своєю багатою історією, неймовірною природою, високими горами та гостинністю.

Знайомство з цим краєм почалося із Славського. Саме канатно-крісельна дорога, завдовжки 2,8 км, відкрила нам чудові краєвиди Карпат. Але ми не лише милувалися цією красою, а й у перший день ще відвідали бункер Лінії Арпада – найбільший в Україні бункер Другої світової війни, що в с.Велика Грабівниця Воловецького району. Другий день запам’ятався екскурсією в замок «Сент-Міклош» (смт.Чинадієве). І, звичайно, оздоровлення. Купання в термальних водах Берегово додало нам сили продовжити свою подорож. Не забули ми і про бограч –  національну страву закарпатців та посмакували смачним ароматним вином. І на завершення була родзинка Закарпаття – термальні води Косино. На території цього оздоровчого комплексу лише нещодавно відкрився аквапарк, що додало запалу та адреналіну. Втомлені та щасливі, повертаючись додому, відвідали головну візитку міста Мукачево – Замок Паланок та страусину ферму.

Тож, щоб зарядитися енергетикою спокою, набратися класних вражень – вам сюди, до Закарпаття!».

Наостанок додам від себе…  Здоров’я – це природний стан організму, який характеризується його рівновагою з навколишнім середовищем і відсутністю будь-яких хворобливих змін. Тож зичу усім міцного-міцного здоров’я! І в переддень нашого професійного свята хочу звернутися до усіх колег області словами сучасного українського письменника Мирослава Дочинця:  «Головне – не де живеш, навіть не те, як живеш, а – «куди живеш». Міра дороги починається з міри кроків. У дорозі є все: і вежі, з яких відкриваються напрями; і криниці, що напоять; і дерева, що підкріпляють плодами; і лавчини для втомлених вісників…».  Витривалості вам, освітяни-спілчани, сили й мудрості подорожнього, гарних супутників і цікавої та успішної Дороги!

Василь ВЛАСЮК, голова Славутського райкому Профспілки працівників освіти і науки України.

 

Наші вітання!

Федерація профспілок Хмельницької області щиро вітає голову Колибаївської сільської об’єднаної територіальної громади Кам’янець-Подільського району Михайла Дмитровича Желізника із високою профспілковою відзнакою – почесним знаком Федерації профспілок України «За розвиток соціального партнерства», а первинну профспілкову організацію Колибаївської сільської ради ОТГ (профорганізатор – Олена Василівна Штанько) – за перемогу у Всеукраїнському конкурсі конкурсі на кращий колективний договір за підсумками роботи у 2018 році.

***

Вітаємо актив Федерації профспілок області із здобуттям третього місця в огляді-конкурсі ФПУ в номінації «Краща організація профспілкового навчання» серед територіальних профоб’єднань.

 

 

Детальніше – у номері «Позиції».