Для підприємства та нашої держави загалом останні роки видались надзвичайно складними. Військовий конфлікт на Сході України вплинув на результат нашої діяльності. Проте, не зважаючи на труднощі, у 2016 році створені всі умови та можливості для високопродуктивної праці. Зокрема, оновлена сучасна технологічна база, є кваліфіковані кадри, фінансові, енергетичні, матеріальні та інші ресурси. А впроваджена у життя виважена стратегія розвитку підприємства забезпечує стабільність та дає свої позитивні результати.
Завдяки ефективному використанню новітніх технологій, інтелектуального потенціалу конструкторів та інженерно-технічних працівників підприємство модернізувало радіолокаційні прицільні комплекси, бортові системи попередження зіткнення повітряних суден, метеонавігаційні радіолокаційні станції, інше радіоелектронне та радіолокаційне обладнання для оснащення сучасних літальних апаратів.
Нам вдалось убезпечитись якоюсь мірою від впливу кризових явищ на економіку підприємства. Це завдяки посиленню контролю за виробничими процесами, запровадження заходів з економії і бережливого використання матеріальних та енергетичних ресурсів, енергозберігаючих технологій, підвищенню трудової дисципліни. За останні п’ять років збільшили завантаження виробничих потужностей, а отже, збільшилася заробітна плата, інші соціальні виплати. Так, у 2013 році колектив Державного підприємства «Новатор» занесений на обласну Дошку Пошани «Кращі люди Хмельниччини» за нарощення обсягів та ефективності промислового виробництва і як всеукраїнський результат – ДП «Новатор» переможець в щорічному загальнонаціональному статистичному соціально-економічному рейтингуванні підприємств України та отримало звання «Державне підприємство року»

novator1

Підприємство не сидить, склавши руки, в очікуванні кращих часів, а намагається як найповніше задіяти у господарських процесах ринкові механізми управління виробництвом. Уже стало доброю традицією, коли на підприємство приїжджають партнери держав світу, яким підприємство презентує свою продукцію. На ДП «Новатор» за 7 місяців цього року побували делегації з Італії, Посольства Чеської Республіки, В’єтнаму (м.Ханой та Хошимін), Швеції, Узбекистану, Туркменістану, Італії, Молдавії, Ірану, Японії, США.

novator2
Технічне управління, конструкторські відділи та відділ маркетингу працюють над створенням повноцінного портфелю нових замовлень. Для цього на підприємстві діє «Програма конструкторсько-технологічної підготовки виробництва та освоєння нових виробів». Це дає можливість вирішити питання повноцінного завантаження потужностей підприємства.

novator3
Тому, великі плани намічено колективом ДП «Новатор» і на майбутнє. Зокрема, у 2015 році проводиться ремонт радіолокаційної та радіонавігаційної апаратури для потреб Міністерства Оборони України.
ДП «Новатор» спільно з науково-виробничим підприємством «Трансприлад» розробляється і впроваджується у виробництво системи радіозвʼязку діапазону УКХ для Збройних сил України.
Вказана апаратура має наступне призначення та функціональні можливості:
– Відкритий або закритий конфіденційний радіотелефонний зв’язок діапазону УКХ та передача даних.
– Робота в режимі прийому (два незалежних приймача, які працюють як в аналоговому, так і цифровому режимах) та режимі ретранслятора.
– Багатофункціональний індикатор управління радіостанцією.
– Функціональна сумісність зіснуючим парком УКХ-радіостанцій.
– Застосування на стаціонарних об’єктах, всіх видах автотранспорту та бронетехніки.

novator4
Для підсвітлення оптичних приладів та пристосувань артсистем, бусолей та коліматора ДП «Новатор» розробило та здійснює серійний випуск світлодіодних освітлювачів «Промінь-Н» які вже постачаються до Збройних Сил України.
З 2014 року підприємство активно виконує ряд замовлень Міністерства оборони України з ремонту та відновлення спеціальної техніки у військових частинах.
Підприємством розроблена система «Оберіг» (модернізована система «Гарант-М»), задачею якої є заглушення радіоліній керування діапазоном частот 20-2700 МГц в мережі 3G та 4G. Дані системи використовуються миротворчими контингентами в зонах конфлікту, і надіємося що буде успішно поставлятися для потреб міністерства оборони України вже в цьому році.

nov5
На перспективу плануємо також розширити подальшу співпрацю з Китаєм, США, В’єтнамом щодо поставок та ремонту спецтехніки. Планується розширення співробітництва щодо поставок комплектуючих до літаків СУ-27 та СУ-30 до Китаю.
В останні роки на підприємстві суттєво побільшала кількість замовлень на товари народного споживання з торговою маркою «NOVATOR», які за технічними та експлуатаційними характеристиками не поступаються зарубіжними аналогам, і їх охоче замовляють як вітчизняні, так і зарубіжні покупці. Предметніше займаємося модернізацією існуючих конструкцій виробів, що дасть змогу конкурентоздатність на вітчизняному та закордонному ринках. Перед колективом підприємства «Новатор», одного з провідних і авторитетних вітчизняних виробників, відкриваються нові, обнадійливі перспективи.

7
В минулому році нам вдалося значно збільшити обсяги реалізації продукції, зокрема, прилади енергозбереження та обліку. Завершено роботи з підготовки виробництва та розпочато серійний випуск: лічильників води ЛК-40, ЛТ-50, а також завершуються роботи по впровадженню у виробництво сучасних лічильників газу РЛ-1,6 РЛЕ з електронним обліковим механізмом та коректором температури.

nov6
Результатом виробництва якісної продукції ДП «Новатор» стає переможецем регіонального етапу 10-го ювілейного Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» у номінації «Промислові товари для населення»:
– лічильник води ЛК-15 антимагнітний
– Апарат вібромасажний «Простам»
– Лічильник електричної енергії змінного струму однофазний «ЛТ-1»
Одним із нових напрямків стає виробництво енергозберігаючих світлодіодних світильників в повному асортименті, а саме: адміністративно-офісного, освітлення для житлово-комунального господарства, для робочих місць, торгівельних та промислових приміщень, вулиць та магістралей. На освітленні економія електроенергії складає від 50 до 80%.

8
За 2015-2016 роки ДП«Новатор» в себе на підприємстві замінило більше 8600 шт. світильників. Щомісячна економія електроенергії становить більше 500 тис. грн. Термін окупності інвестицій склав – 6 міс.
ДП «Новатор» є вітчизняним виробником з замкнутим циклом виробництва світлодіодних світильників. Виробнича потужність підприємства дозволяє забезпечити випуск світлодіодних світильників до 1 млн. шт. на рік.
Якість та надійність LED-світильників «Новатора» підтверджується позитивними результатами Державних контрольних випробувань з видачею відповідних сертифікатів відповідності типу та декларацій про відповідність продукції технічним регламентам. Підприємством пропонується широкий асортимент конструкторсько-технічних новинок на основі світлодіодів рівня кращих європейських виробників.
В результаті приймальних державних випробувань однофазних, трифазних та багато тарифних лічильників електроенергії, які завершено в кінці минулого року, підприємство одержало право випуску установчої партії для сертифікації виробництва, яку необхідно завершити в другому півріччі цього року.
Підприємство приділяло також увагу розширенню номенклатури виробів з медичної техніки та модернізації серійних виробів для забезпечення їх рентабельності. Розпочато випуск нових сучасних терапевтичних апаратів ТЕРМОЛОР, Гемотон, АПОЛЛОН-1М, УФІТ-СМ, УФІТ-СД.
У 2015 році відкрито нові горизонти у сфері міжнародного співробітництва. Підписаний контракт з компанією «Ностос» (Стокгольм, Швеція) надає змогу отримати підприємству сертифікат СЕ на медичну техніку і як результат – можливість успішно поставляти власну продукцію до 63 країн світу.
Інженерами і конструкторами ДП «Новатор» розроблена автоматизована система контролю обліку енергоносіїв (АСКОЕ), створення якої диктовано ринком який бажає економити на енергоносіях (воді, газі, електроенергії та теплі). Ми пропонуємо всім підприємствам та організаціям водопостачання, ОСББ, а також будівельним організаціям дану систему для повного контролю споживання ресурсів.

9
АСКОЕ NOVATOR на базі лічильників води, газу, електроенергії серійно виготовляються підприємством із застосуванням засобів передачі інформації розроблених фірмами Zig Bee, M Bus, з використанням протоколів обміну інформацією DLMS, RS485, каналу зв’язку GSM.
Розробка всіх складових частин їх виготовлення на одному підприємстві дозволяє уникнути багатьох проблем зі стикування параметрів, відпрацювання програмного забезпечення, метрологічної атестації.
Система АСКОЕ призначена для вирішення завдань:
• виключення безоблікового споживання ресурсів;
• контроль мереж для виявлення несанкціонованого забору ресурсів;
• моніторинг споживання і своєчасної оплати споживачами ресурсів;
• складання балансу енергоносіїв по підстанціях, будинках, цехам;
• планування енергоспоживання в мережах власника ресурсів;
• здешевлення і «полегшення» конфігурацій систем збору, зберігання і передачі комерційних даних.
Проведено розробку нових засобів зв’язку автоматизованої системи контролю обліку енергоносіїв – модеми ZigBee-RS-485, ZigBee-Ethernet, нові виконання модема ZigBee-GSM, які дали можливість знизити його ціну, збільшити дальність зв’язку. Впровадження нових модемів системи зв’язку проводилось за результатами досвіду впроваджених систем на будинках у Києві, Миколаєві, Хмельницькому, Шепетівці, Тернополі та діючий на підприємстві.
Ми розуміємо, що наш добробут у наших руках. Тільки й надалі інтенсивна, високопродуктивна та творча праця у поєднанні з високою виконавчою дисципліною та жорсткою економією на всіх ділянках виробництва забезпечать нам високі показники, і, як наслідок, гідну заробітну плату.
Двері «Новатора» відчинена навстіж для всіх, хто бажає співпрацювати з нами, а підприємство, в свою чергу, готове ділитися з партнерами своїми здобутками та досягненнями.
Для «новаторців», як завжди, залишаються найщасливішіми хвилини, коли гурт робітників проходять через прохідну й розходяться у заводські цехи, де невтомною працею твориться майбутнє державного підприємства «Новатор».