29 листопада цього року відзначав свій 30-й ювілей Народний аматорський ансамбль українського фольклорного танцю «Гонта».
Щасливе довголіття цьому іскрометному колективу, відомому як на Поділлі так і за його межами, лауреату обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів народної творчості забезпечила його ідеологічна і тематична спрямованість. «Гонта» увібрав у своє мистецьке лоно глибоко народні традиції танцю, обряду, світогляду, тодішнього традиційного одягу.
Творча біографія колективу розпочалась у 1986 році, коли при Будинку культури Хмельницького заводу «Термопластавтомат» при підтримці профспілкової організації – Олександр Небесний створив самобутню танцювальну групу українського народного танцю. Ця самобутність молодого колективу полягла у тому, що Олександр Олександрович втілював у режисуру танцювальних програм свій багатий досвід вивчення українського народного фольклору: вбрання, пісень, танців, обрядів. Концерти «Гонти» одразу здобули популярність та визнання, бо відображали яскраві, магічні спектаклі з відтворенням глибокої народної культури українців.
Перший склад колективу в більшості складався із молодих робітників заводу «Термопластавтомат», які стали за короткий час професіоналами своєї діяльності. Через короткий час ансамбль підтвердив звання «народного» колективу і по сьогодні блискуче підтверджує дане звання та народне визнання. Адже «Гонта» активно пропагує національну культуру не лише в Україні, а й побував з гастролями в Італії, Франції, Німеччині, Польщі, Іспанії, Португалії та інших країнах світу. На базі ансамблю була створена студія колективу, з якої найбільш обдаровані учні переходили в основний склад «Гонти», що загалом складали чисельність до тисячі людей.
До біографії колективу з часом долучались інші керівники: Аркадій Волошин, з діяльністю котрого ансамбль пов’язує найбільше гастрольних поїздок; Людмила Мезенцева та Руслан Ремішевський. На сьогодні колективом керують вихідці із «Гонти» Завірюха Ганна та Завірюха Іван.
Змінюються мода, стиль, та незмінним залишається самобутність і жива сила народної творчості, яку пропагує Народний аматорський ансамбль українського фольклорного танцю «Гонта» уже 30-ть років.

IMG_9779 (1)

IMG_9807
Голова ООППК, лауреат обласної премії ім.. Т.Г.Шевченка М.Луценко