Мистецтво – це особливий чарівний світ, який прикрашає і змінює наше життя, світ де творяться дива, де люди ніколи не розлучаються із дитинством.  У цьому світі безліч казкових країн і кожна з них особлива.
І потрапити у ці казкові світи мистецтва надає можливість Ізяславська дитяча школа мистецтв.  Через школу мистецтв в якій живе чарівний і неповторний мистецький дух діти долучаються широкого різнобарв’я образотворчого мистецтва, краси танцю, неповторного світу співу та гри на різноманітних музичних інструментах.

1
1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, свою 60-ту річницю від дня створення відсвяткувала Ізяславська  дитяча школа мистецтв – навчальний заклад, що пройшов довгий і насичений шлях, аби стати справді  улюбленим закладом естетичного виховання ізяславської  малечі та юні. Історія закладу сягає 1958 року, коли згідно із Постановою Ради Міністрів УРСР та ініціативи місцевих органів влади  було засновано Ізяславську музичну школу.

2
За весь час роботи закладу її керівниками Борисом Прокопом (1958-1959 рр.), Василем Кравчуком (1959-1989 рр.), Володимиром Більовським (1989-2000 рр.), Наталією Шудрою (2000-2008 рр.), Миколою Ковалем ( із 2008 року і по даний час) робилося все, щоб залучити до чарівного світу мистецтва якомога більшу кількість талановитих та обдарованих дітей). За весь час роботи заклади його стіни залишили 1495 випускників.  Після закінчення  школи чимало з них  навчалися далі у вищих мистецьких закладах  України та Європи. І сьогодні вони є викладачами мистецьких закладів, артистами та діячами мистецтва та вітчизняній та світовій сценах.

3
Сьогодні у школі успішно діють музичне відділення, відділ народних інструментів, оркестровий відділ, теоретично-хоровий відділ, хореографічний відділ, відділ образотворчого мистецтва.
“Ізяславська  дитяча школа мистецтв пишається своїми талановитими учнями та випускниками, чимало з них відзначились на престижних обласних, національних і міжнародних конкурсах, фестивалях, концертах, виставках, поповнили або й створили престижні творчі колективи, – сказав у своєму вітальному слові на святковому ювілейному дійстві директор закладу Микола Коваль, – Повірте, ми, педагоги, сприймаємо кожне досягнення свого вихованця, як власне і, на щастя, наші учні та випускники повсякчас дають нам приводи для такої радості”. На святкування поважного ювілею школи завітали численні випускники, учні та їхні родини, працівники освітніх і культурних закладів та установ, учасники творчих колективів краю та представники  влади. Серед гостей: голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, голова обкому профспілки працівників культури Хмельниччини Микола Луценко, заступник директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, Заслужений працівник культури України, голова Хмельницького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Таїсія Стан, завідувач сектору культури Ізяславської райдержадміністрації Марія Кучерук, в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації Людмила Крюкова, начальник відділу культури та мистецтв Полонської міської об’єднаної територіальної громади Тетяна Ярославська, директор Ізяславського районного будинку культури Ігор Костюк, директор центральної районної бібліотеки Ірина Кальніцька, голова райкому профспілки працівників культури Ізяславщини Тетяна Хом’як,  директор Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва Світлана Кушнірук, сестра другого директора закладу Надія Ковальчук, почесний громадянин Ізяславського району, митець Микола Ткачук, керівники мистецьких закладів Людмила Скриник (місто Славута), Наталія Чорновол (село Плужне), Ігор Боданович (місто Полонне),  Ростислав Легкий (місто Шепетівка), благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук та інші.

4
Гості щиро та сердечно привітали працівників, вихованців та ветеранів закладу із славетним ювілеєм, побажали подальшого творчого  зросту на нових мистецьких досягнень.
За багаторічну сумлінну працю, помітний внесок в естетичне виховання молоді, активну участь у громадському і культурному житті краю педагогів школи нагородили грамотами, відзнаками та подяками райдержадміністрації, районної ради, управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації, Ізяславської міської ради, сектору культури райдержадміністрації, обласної та районної організації профспілки працівників культури. Ізяславської школим мистецтв та керівник зразкового ансамблю бального танцю «Плеяда» Руслан Кузема були нагороджені відзнакою районної державної адміністрації та районної ради – нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини».

5
Сцена Ізяславського районного будинку культури відкрила глядачам яскраве мистецьке дійство за участі талановитих вокалістів, музикантів і танцівників, які навчаються та працюють у Ізяславській дитячій школі мистецтв. А юні художники представили свою творчість у фойє – експозицією портретів, натюрмортів і пейзажів, виробами декоративно-ужиткового мистецтва.

 

Голова Обласної організації профспілки працівників культури,

лауреат обласної премії ім.Т.Г.Шевченка

М.Луценко