В актовій залі заводу «Адвіс» за участю провідних фахівців Державної фіскальної служби, Держпраці, управління праці та соціального захисту міста Хмельницького, представників громадськості та бізнесу відбувся «круглий стіл» з розгляду актуальних питань легалізації трудових відносин та оплати праці відповідно до вимог чинного законодавства.

На початку представники контролюючих структур роз‘яснили присутнім  головні законодавчі аспекти дотримання працедавцями трудового законодавства, тобто своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати, недопущення виплат «у конвертах». Було акцентовано увагу, що легалізація заробітної плати – загальна проблема всіх державних органів, а тому і вирішувати її слід спільними зусиллями. Зокрема, для покращення ситуації на ринку праці в обласному центру створена та працює робоча група з питань контролю за дотриманням трудового законодавства.

Головним же методом впливу на «відбілювання» ринку зайнятості є метод роз‘яснення та переконання. Власне, у ході проведення кругового столу також спрацював цей конструктивний формат. Адже фахівці відомств відповіли на десятки запитань, розповіли про умови та правила легалізації праці, розповіли про законодавчі вимоги до офіційного працевлаштування, правові наслідки для тих роботодавців, не відмовляються від роботи «у тіні»,  а також соціальні втрати для трудових нелегалів.

Так, начальник управління доходів та зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Хмельницькій області Оксана Дмитрієва навела ряд прикладів, коли офіційне працевлаштування дозволяє отримувати пакет соціальних гарантій та пільг, зокрема, в отриманні податкової знижки за навчання. Головне ж до чого закликала податківець учасників зустрічі – виплата офіційної, прозорої зарплати, яка створює надійний  фундамент для комфортного розвиту бізнесу і сталі податкові надходження до бюджету територіальної громади.

Як зазначив наприкінці зустрічі керівник «Адвісу» голова Союзу промисловців та підприємців та організації роботодавців Хмельницької області Іван Дунець, нинішній конструктивний діалог довів зацікавленість усіх сторін у вирішенні проблем детінізації трудової зайнятості, як власне, і несприйняття легальним бізнесом нелегальної праці. Як результат, учасники «круглого столу» домовились про створення громадського механізму з протидії цьому ганебному суспільному явищу.