З початку року працедавці Хмельницької області перерахували до державних цільових фондів 1 мільярд 134 мільйони гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 216 мільйонів гривень більше за очікуваний показник. Таким чином виконання бюджетного призначення склало 124 відсотки.

У порівняння з січнем-квітнем минулого року забезпечено приріст надходжень на суму 334 мільйонів гривень, темп росту платежів на соціальні потреби досягнуто на рівні 142 відсотки.

«Позитивна динаміка надходжень з єдиного соціального внеску пояснюється в першу чергу зростанням офіційних заробітків найманих працівників, що у свою чергу пов’язано із законодавчим збільшенням з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати, а також змінами у нарахуванні ЄСВ для фізичних осіб-підприємців. По-друге, системне надходження коштів на «соціалку»  обумовлене ефективною роботою у напрямку легалізації праці та «відбілюванням» ринку зайнятості населення». – розповів керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

Нагадаємо, єдиний соціальний внесок автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в держказначействі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.