В Управлінні Держпраці у Хмельницькій області відбулося чергове засідання робочої групи щодо зниження рівня незадекларованої праці в області.

Участь у засіданні взяли: представники Управління Держпраці, Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Центру зайнятості, Управління Укртрансбезпеки, Держпродспоживслужби, Національної служби посередництва та примирення, Федерації профспілок області, сектору захисту інтересів суспільства і держави Головного управління Національної поліції, об’єднання організації роботодавців Хмельницької області.

Під час засідання обговорено хід виконання Плану інформаційних та інспекційних заходів Управління Держпраці у Хмельницькій області у 2021 році з питань запобігання використанню незадекларованої праці. Зокрема, члени робочої групи позитивно оцінили проведену роботу щодо подолання незадекларованої праці в галузях торгівлі та легкої промисловості.

Так, впродовж січня-лютого цього року інформаційними відвідуваннями з питань праці охоплено 1031 роботодавець області, в тому числі – 402 суб’єкта господарювання у легкій промисловості.

Як свідчать дані податкової служби внаслідок співпраці членів робочої групи щодо активної роз’яснювальної роботи з питань праці та податкового законодавства тільки за 2 місяці поточного року на Хмельниччині було зареєстровано близько 800 новоутворених фізичних осіб-підприємців.

Також внаслідок відвідувань роботодавців продовжує зростати кількість офіційно працевлаштованих найманих працівників. Точна кількість «виведених з тіні» працівників з початку року буде відома після узгодження даних з органами Пенсійного фонду.

Як свідчать результати інспекційних відвідувань Управління Держпраці в області найчастіше незадекларованих працівників виявляють у суб’єктів господарювання, що займаються торгівлею – 96 випадків з початку року (65 % від виявлених), швейним виробництвом – 22 випадки (15 % від виявлених), будівництвом – 13 випадків (9 % від виявлених) та наданням послуг громадського харчування – 9 випадків (6% від виявлених).

За результатами засідання досягнуто домовленостей щодо продовження охоплення суб’єктів господарювання інформаційно-роз’яснювальною роботою з приводу переваг нелегального працевлаштування та санкцій в разі використання незадекларованої праці, за участі засобів масової інформації.

Членами робочої групи вирішено здійснити детальний обмін інформацією щодо виявлених Управлінням Держпраці фактів використання неоформлених найманих працівників та провести взаємний аналіз за наслідками опрацювання вказаних даних кожним органом на наступному засіданні.