Одним з основних напрямків роботи профспілкового комітету на державному підприємстві «Новатор» є постійне прагнення щодо поліпшення умов охорони праці наших спілчан.

В сучасних умовах працівникам доводиться виконувати свою роботу в умовах, коли технологічні процеси мають різноманітні небезпечні для людини фактори впливу. Праця в небезпечних умовах працівників може призвести до погіршення їх здоров’я, тому що використовуються різноманітні хімічні сполуки, робота з високими температурами, пластмасою, плавленням металу, робота з оргтехнікою: комп’ютери, факси, ксерокси та інші прилади, без яких робота на підприємстві, у зв’язку з розвитком сучасних технологічних процесів, стає неможливою. Сюди необхідно додати роботу наших працівників з різноманітним лабораторним приладдям, яке також нерідко має шкідливі фактори. Враховуючи таку специфіку роботи на підприємстві виникає необхідність в жорсткому дотриманні необхідних безпечних умов охорони праці у відповідних підрозділах заводу. Недотримання цих вимог можуть призвести до адміністративної, а за певних обставин і до кримінальної відповідальності, але найгірше, це до травмування, погіршення самопочуття чи загибелі людини.

За словами голови профкому на ДП “Новатор” Олександра Рижанського, тісна співпраця адміністрації підприємства в означеному напрямку з охорони праці відбувається і з профспілкою. Профком погоджує всі комплексні заходи, спільно здійснює адміністративно-громадський контроль. Працівники служби охорони праці, на чолі з начальником відділу праці – Рогатинським Валентином Вікторовичем, та громадськими інспекторами з охорони праці, які є в кожному структурному підрозділі підприємства, регулярно проводять перевірки стану охорони праці під час здійснення всього комплексу виробничого процесу.

DSC_0015

Питання охорони праці, створення гідних та безпечних її умов були і є серед головних пріоритетів профспілки на ДП «Новатор», – зазначає Олександр Тимофійович. – І, звичайно, наше підприємство проводить відповідні заходи, мета яких обговорити разом з адміністрацією підприємства шляхи удосконалення системи безпеки та охорони праці на виробництві. Для профілактики професійних захворювань, працівники які задіяні на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, щороку безкоштовно проходять на підприємстві медичні огляди, видається спецхарчування – молоко.

Олександр Рижанський зазначив, що первинна профспілкова організація профспілки авіабудівників на державному підприємстві «Новатор» має у своєму активі 29 громадських інспекторів з охорони праці, які працюють на громадських засадах та тісно співпрацюють з відділом охорони праці на підприємстві. Профспілковий комітет, члени профкому, голови цехових комітетів структурних підрозділів підприємства, профактив постійно працюють над удосконаленням безпеки праці на всіх рівнях виробничого процесу. Саме тому в 2017 році в нас на підприємстві не було жодної травми виробничого характеру. По рейтингу промислових підприємств авіаційної галузі, до якої входить наше підприємство, саме по охороні праці ми посіли друге заслужене місце.

Одним з найкращих громадських інспекторів з охорони праці на ДП «Новатор» є Новік Олександр Васильович. Працює Олександр Васильович електрогазозварювальником. Крім основної своєї роботи йому доручено і громадську роботу, – він громадський інспектор з охорони праці свого підрозділу, член комісії профспілкового комітету по роботі з молоддю, капітан команди «Новатор» з міні-футболу, яка приймає участь у Преміум-лізі регіонального чемпіонату (Кубку) міста Хмельницького з футзалу і, завдяки гарній грі, перейшла у І-й девізіон сезону 2017-2018 років.

DSC_2743

Своє головне завдання, як громадського інспектора з охорони праці по захисту прав та інтересів членів профспілки в сфері охорони праці, визначених законодавством, Новік Олександр виконує на відмінно. Він щодня контролює стан охорони праці свого підрозділу сприяє створенню для кожного працівника здорових і безпечних умов праці відповідно до встановлених нормативів, контролює виконання адміністрацією цеху заходів щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

Як зазначив Олександр Васильович, за останні роки на підприємстві значно покращився стан охорони праці. Проводяться капітальні ремонти побутових приміщень у виробничих цехах, облаштовані кімнати для прийому їжі для яких закуплено необхідну побутову техніку, таку як: мікрохвильові печі, електрочайники, холодильники, в яких працівники підприємства мають можливість зберігати та споживати теплу їжу. Наші працівники забезпечені спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту. Побутові приміщення цехів оснащені бойлерами для постійного постачання гарячої води. По всьому підприємстві замінено вікна на сучасні енергозберігаючі, що дає можливість зменшити витрати на енергоносії, утримати більш комфортну для роботи температуру у виробничих цехах та придає підприємству гарного вигляду. Щорічно на початку року в рамках першочергових заходів на підприємстві проводяться навчання працівників і їх перевірку знань з охорони праці. Також навчання проходять громадські інспектори з охорони праці і по закінченню навчання отримують відповідні посвідчення.

– Моє хобі – це спорт, – зазначив Олександр Новік. – Я ще з дитинства дуже люблю грати у футбол. І це хобі супроводжує мене протягом життя. Я є членом комісії профспілкового комітету по роботі з молоддю. Моє завдання допомогти молоді, яка приходить до нас на підприємство адаптуватися у виробничому процесі, популяризувати фізичну культуру і спорт на підприємстві, пропагувати здоровий спосіб життя для молоді. Для цього в нас на підприємстві створені всі умови. Функціонує фізкультурно-оздоровчий комплекс, на базі якого всі бажаючі працівники підприємства приймають участь у Заводській спартакіаді у два тури, є тренажерний зал. Нами створена команда з міні-футболу, яка також тренується в спортивному залі комплексу, і яку підтримує профспілковий комітет.

Охорона праці за своєю суттю є охороною життя і здоров’я людини в процесі праці, тому профспілка ставить найголовнішим завданням забезпечити безпечними умовами праці всіх працівників підприємства, тому що, їх життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Тому нам усім – і тим, хто організовує виробництво, і хто приступає до роботи, і профспілкам, які патронують інтереси найманих працівників, треба бути досить уважними до реалізації тих нормативних вимог, які стосуються охорони праці і середовища, де працює людина.

 

 

Інструктор профспілкового комітету

з організаційно-масової роботи

О.Д. Рак