З початку 2017 року за результатами контрольно-перевірочної роботи  Головним управлінням Державної фіскальної служби Хмельницької області в ході перевірок  49 суб‘єктів господарської діяльності виявлено виплату заробітної плати та інших доходів з порушенням вимог податкового законодавства.

За результатами перевірок несумлінним роботодавцям донараховано 4,2 мільйона гривень податків та зборів, з яких до бюджету надійшло 598 тисяч гривень.

В цілому залучено до офіційного працевлаштування 990 громадян, які не були оформлені згідно вимог законодавства працедавцями і додатково мобілізовано до бюджету з початку року 3,9 мільйона гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 3,2 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 266 тисяч військового збору.

Крім того, за результатами вжитих заходів 409 фізичних осіб залучено до державної реєстрації, як суб’єктів підприємницької діяльності.

Також ГУ ДФС в області передано інформації про ймовірні порушення при виплаті заробітної плати та використання найманої праці без оформлення трудових відносин по 30 платниках податків до Управління держпраці для подальшого реагування та притягнення до відповідальності в межах компетенції. Як наслідок, стосовно окремих несумлінних роботодавців, які грубо порушили законодавство про працю, накладено значні суми штафів відповідно до чинного законодавства.

Однак за словами заступника начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ДФС Оксани Дмитрієвої, робота податківців у сфері легалізації праці в першу чергу базується на роз‘ясненні та переконанні працедавців та найманих осіб забезпечити офіційне трудовлаштування. З цією метою постійно проводяться такі комунікаційні заходи, як робочі зустрічі з бізнесом, «круглі столи», «гарячі лінії». Трендом діяльності тут стала реалізація головного правила легального бізнесу: офіційно працюй – Україну будуй!