17 лютого 2017 року в конференц-залі Торгово – промислової палати відбулось засідання у форматі «круглого столу» на тему: «Впровадження контрактної форми роботи у сфері культури» за участі Генерального секретаря конфедерації професійних спілок України Петриченка П.М., громадськості, керівників і працівників закладів культури та інших зацікавлених осіб міста Хмельницького та Хмельницької області з обговорення та генерування пропозицій у зв’язку з набуттям чинності Закону «Про культуру».

Захід організовано за ініціативи відділення НСПП в Хмельницькій області та Голови ГО « Громадської палати Хмельницької області» – незалежного посередника НСПП Лукіної Т.В..

«Круглий стіл» проведено з метою поширення відповідної інформації про можливості, які надає Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» та інформації про чинники дестабілізації стану СТВ, які можуть виникати у зв’язку із впровадженням контрактної форми роботи.

Активна участь практично усіх запрошених до розмови виявила характерні особливості поглядів і позицій різних сторін.

Зокрема, окреслюючи тему спільної розмови, голова Громадської палати Лукіна Т. В. зазначила, що проблемою залишається запропонована контрактна система в галузі, так як, на її думку, те що запроваджується, створює неабиякі незручності для працівників, враховуючи недосконалість нашої законодавчої бази.

З іншої сторони, заступник голови федерації профспілок Хмельницької області Шафінський М. А. зазначив, що перевага контракту полягає в тому, що він дає можливість максимально індивідуалізувати кожну конкретну угоду про працю, наповнити її специфічним змістом, а саме – детально регламентувати права та обов’язки сторін, режим праці й відпочинку, соціально-побутові умови, форму й розмір винагороди за роботу та інші додаткові умови .

Заступник керівника виконавчого апарату Хмельницької обласної ради Зеленко Т. І. звернула увагу присутніх на те, що контракт має бути спрямований на створення додаткових стимулів до високопродуктивної праці працівника з урахуванням інтересів виробництва, максимальне використання індивідуальних особливостей працівника, забезпечення умов для виявлення ініціативи й самостійності працівників, враховувати індивідуальні здібності й професійні навички, сприяти підвищенню взаємної відповідальності сторін, правової і соціальної захищеності працівника.

У виступах учасників йшлося і про необхідність практичного узгодження всіх реформ, які нині відбуваються в Україні.

Учасники обговорили й інші і питання та дійшли висновку, що галузь, поза сумнівом, потребує нових підходів. Оскільки народ України вибрав вектор європейського розвитку держави, реформування в усіх галузях, і в культурі також – неминуче.

Тема розмови щодо контрактної системи окреслила й інші проблеми вітчизняної культури.

Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в області Бабич Т. Л. під час виступу зазначила, що нинішня зустріч є прикладом соціального діалогу. Реформа галузі культури – річ неминуча, головне – зберегти і розвинути її діючу мережу.

На завершення заходу, незалежний посередник НСПП Лукіна Т. В. підсумувала, що наслідками нинішнього засідання «круглого столу» має стати узгодження позицій усіх сторін та зворотній зв’язок, зокрема юристів і практиків, керівників закладів та рядових працівників й донесення її до тих, хто має приймати остаточне законодавче рішення.

IMG_9518