Голова обласної організації профспілки працівників будівництва та промисловості будматеріалів, головний технічний інспектор ФП області Олег Сковородніков взяв участь у триденному тренінгу для тренерів «Безпека та гігієна праці – методи управління ризиками (оцінка і контроль) та специфіка їх застосування інспекторами праці в будівельній галузі», який днями відбувся у Дніпрі.

Учасниками тренінгу у Дніпрі стали інспектори праці Управлінь Держпраці дев’яти областей – Херсонської, Запорізької, Сумської, Харківської, Полтавської, Київської, Черкаської, Донецької та Дніпропетровської, технічні інспектори профспілок із Хмельницької, Миколаївської, Київської, Дніпропетровської областей, завданням яких є удосконалення методів управління ризиками (оцінка і контроль) та специфіка їх застосування.

Ділились досвідом іноземні фахівці Карел Ван Дамм, Генеральний радник Федеральної служби зайнятості, праці та соціального діалогу з питань державної служби, інспекційної служби з питань добробуту та охорони здоров’я на робочому місці, Бельгія, та Антоніу Сантуш менеджер проекту ЄС-МОП, Португалія.

Учасники тренінгу ознайомилися із рекомендаціями МОП та директивами ЄС щодо створення безпечених умов праці на будівництві, обговорили найбільш серйозні та найбільш поширені професійні ризики, відповідні превентивні і захисні заходи, методи оцінки ризику.

 

У ході інтерактивних вправ у конкретних робочих ситуаціях учасники тренінгу обстежували робочі місця, оцінювали ризики та надавали свої пропозиції щодо зменшення дії цих ризиків на працівників.

1

На третій день учасники тренінгу з безпеки і гігієни праці відвідали будівельний майданчик по зведенню житлово-спортивного комплексу «РизортТаун», де зробили оцінку ризиків та разом з роботодавцями обговорили ряд заходів по усуненню небезпек. По закінченню тренінгу кожен учасник отримав Сертифікат.

2
Довідково

Проект ЄС-МОП “Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці” сприяє реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, що набула чинності 1 вересня 2017 року та її відповідних додатків, а також положень Конвенції МОП № 81 та № 129 про інспекцію праці, ратифікованих Україною у 2004 році. Проект – це внесок ЄС і МОП у просування міжнародних трудових норм, покращення безпеки та гігієни праці (БГП) і додержання законодавства про працю в Україні.