Первинна профспілкова організація Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва розмістила на Урядовому порталі петицію «Проти руйнування системи екстреної медичної допомоги».

Причиною стало оприлюднення для громадського обговорення 02 січня 2018 року проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року №1114. Проект постанови передбачає, що для удосконалення роботи системи екстреної медичної допомоги до складу бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги будуть входити виключно парамедики – молодші бакалаври з медичною освітою, які будуть підготовлені в акредитованих навчальних закладах за галуззю знань «Охорона здоров’я», спеціальністю «Медсестринство», спеціалізацією «Лікувальна справа», а також екстрені медичні техніки.

На думку МОЗ, ліквідація лікарських посад, ліквідація спеціалізованих бригад (цитуємо: «…надасть можливість підвищити ефективність використання бюджетних коштів на охорону здоров’я, поліпшити своєчасність та якість надання екстреної медичної допомоги в областях, зменшити рівень смертності від нещасних випадків, травм та гострих захворювань, наблизити сферу охорони здоров’я до міжнародних стандартів надання екстреної медичної допомоги населенню, зменшити видатки на соціальний захист і реабілітацію інвалідів, зменшити видатки Фонду соціального страхування України»).

З повним текстом проекту МОЗ можна познайомитись за посиланням: http://moz.gov.ua/article/public-discussions/proekt-postanovi-kabinetu-ministriv-ukraini-%c2%abpro-vnesennja-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukraini-vid-21-listopada-2012-roku–1114-%c2%abpro-zatverdzhennja-tipovogo-polozhennja-pro-brigadu-ekstrenoi-shvidkoi-medichnoi-dopomogi%c2%bb

З позиції профспілок впровадження таких дій означатиме чергову втрату сотень і тисяч робочих місць в галузі, а без ретельного внесення змін і доповнень в нормативно-правові акти матиме негативний вплив на соціально-економічні права і пільги працівників однієї з найважливіших служб галузі.

17 січня 2018 року розпочато збір підписів для розгляду петиції. Термін збору – 90 днів. Станом на 22 січня петицію підписали 879 осіб із 25000 необхідних підписів.

Довідково: покроковий алгоритм голосування розміщено на сайті Профспілки (http://medprof.org.ua/novini/novini/?tx_ttnews%5Btt_news%5D=5757&cHash=8cb08b2b02)  та на нашій сторінці у Facebook.

 

Додаток : текст петиції з посиланням.

 

З повагою

 

голова обласної організації                                                                              В.С.Садома

 

Петиція