Згідно із протоколом засідання правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 21.12.2017 року філії ПАТ «НСТУ» «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-центр» м. Хмельницький  (далі – Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-центр») затверджено 76 посад. В результаті запланованих змін в організації виробництва і праці буде вивільнено майже 60 працівників.

Крім того, до 2 квітня 2018 року штат Центральної дирекції та відокремлених структурних підрозділів НСТУ оптимізують на понад 3 000 посад.

У зв’язку із загостренням соціально-психологічного клімату в трудовому колективі Хмельницької регіональної дирекції «Поділля-центр»  та виникненням чинників дестабілізації, пов’язаних із встановленням нових або зміною існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту, стан соціально-трудових відносин у Хмельницькій регіональній дирекції «Поділля-центр» м. Хмельницький у січні 2018 року взято на облік у систему запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) відділення НСПП в Хмельницькій області (далі – Відділення).

Як результат, з метою вивчення стану соціально-трудових відносин та з’ясування реального мікроклімату в трудовому колективі Хмельницької регіональної дирекції «Поділля-центр», 22.01.2018 року начальником Відділення Т. Бабич проведено узгоджувальну зустріч із головою первинної профспілкової організації філії В. Мудриком.

IMG_0603

До обговорення проблемних питань, пов’язаних із скороченням штату та чисельності працівників Хмельницької регіональної дирекції «Поділля-центр», в робочому порядку було залучено голову Хмельницької обласної організації профспілки працівників культури М. Луценка для подальшого напрацювання спільних дій по своєчасному реагуванню на ускладнення та недопущення переростання їх у колективний трудовий спір (конфлікт).

В рамках здійснення превентивних заходів 23.01.2018 року працівниками Відділення організовано та проведено «круглий стіл» на тему: «Вироблення стратегії захисту прав найманих працівників в процесі введення в дію нової структури ПАТ «НСТУ» із представниками трудового колективу та т.в.о. менеджера Хмельницької регіональної дирекції «Поділля-центр» І. Євтуховим.

Під час засідання «круглого столу» начальник Відділення Т.Бабич повідомила присутніх про активну роботу голови Профспілки працівників культури України Л. Перелигіної, яка стурбована масовим вивільненням працівників, зайнятих у сфері телебачення та радіомовлення, щодо захисту працівників на локальному та територіальному рівнях, недопущення звільнень в порядку скорочення працюючих за ініціативою роботодавців більше 3% чисельності працівників протягом календарного року, передбаченого пунктом 5.2.6. Галузевої угоди між Державним комітетом телебачення і радіомовлення України та Профспілкою працівників культури України на 2017 – 20121 роки.

Також, представникам трудового колективу Хмельницької регіональної дирекції «Поділля-центр» надано роз’яснення Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та рекомендації щодо вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) на національному рівні.