Нещодавно у Харкові зібралися молоді профспілкові лідери з усіх куточків нашої країни для участі у семінарі «Розвиток профспілок в період змін. Фактор молоді». Даний захід був організований Молодіжною радою Федерації профспілок України за підтримки ГО «Трудові ініціативи» та Центру Солідарності «Solidariti center».

Учасники семінару мали змогу відвідати ДП Харківський машинобудівний завод ФЕД – всесвітньо відомий бренд в авіа-космічній галузі. На сьогодні це підприємство займає лідируючі позиції в Україні за серійним виготовленням, ремонтом та модернізацією агрегатів для гідравлічних, паливних та електричних систем авіатехніки. Крім цікавої екскурсії гостям випала можливість поспілкуватися безпосередньо з головою первинної профспілкової організації підприємства Володимиром Тихоновичем Тиндіком, який з радістю поділився із молоддю своїм багаторічним досвідом роботи у Профспілці. Дуже приємно, що молодь підприємства активно долучається до профспілкового життя! Про молодіжний рух розповів заступник голови первинки Ігор Величко, який є головою молодіжної комісії профорганізації.

Що ж стосується безпосередньо навчання, то впродовж триденного семінару була представлена наступна тематика:

– Чим характеризується діяльність організації в період змін? Вибір підходу до управління змінами в профспілці.

– Внутрішня мотивація профлідера. Робота в стані «потоку». Методики аналізу організації (цілі, процеси, відносини). Ключові показники ефективності праці.

– Позиціювання організації по відношенню до конкурентів. Ментальна карта побудови іміджу. Кризові ситуації. Компетенції сучасного профспілкового лідера. Відповідальність за прийняття рішень.

– Планування інформаційних кампаній профспілок. Презентація інформаційних кампаній групами учасників. Оцінка і обговорення.

– Інформаційний простір організації: внутрішній та зовнішній. Маніпуляції в інформаційні сфері.

Всі теми було розкрито максимально доступно. Теорія вдало поєднувалась з практикою і за це варто подякувати майстерності тренерів Чернігівського «Навчально-методичного центру» Віталію Копишу та Володимиру Ковальчуку.

Семінар ПДАТУ (4)

Учасники семінару активно брали участь в обговореннях та роботі в групах. Зокрема, своїм досвідом профспілкової роботи із профспілковими активістами поділився координатор міжнародної Профспілки IUF в Україні Дмитро Степанюк. Він розповів про «Кампанії солідарності», ініційовані IUF та про перемоги членів Профспілки, які стали можливими лише за спільної підтримки спілчан з усього світу.

Перед початком семінару було важко уявити, про що у профспілковому русі можна говорити три дні. Проте, по завершенню, було відчуття що, виявляється, і цих трьох днів було просто критично мало. Очікування навіть певною мірою були перевершені. По-перше, сам захід – це було корисно, змістовно та інформативно; по-друге, самі люди – вони були доброзичливі, активні, позитивні та суперкреативні; по-трете, сама атмосфера – невимушена та чудова.

Семінар ПДАТУ (2)

Від Хмельниччини в семінарі взяла участь Світлана Ліщук – новообрана голова Молодіжної ради ФП області та  член ради ФПУ.

Семінар ПДАТУ (3)

Пишаємось тим, що маємо таку активну молодь у профспілках, та бажаємо усім творчого натхнення, нестримного «потоку» у профспілковій роботі та нових звершень!

Семінар ПДАТУ (1)

 

 

Враженнями про семінар і його проведення поділилися Тетяна Кулішова, зав. оргвідділом Херсонського обкому профспілки працівників АПК та Світлана Ліщук. Фото: Варвари Смирнової.