Робочою групою у складі представників ДПІ у місті Хмельницькому, управління торгівлі та управління праці і соціального захисту населення Хмельницької міської ради, а також адміністрації ринків у перших днях лютого 2017 року проводилась профілактично-роз’яснювальна робота з торгівцями на ринках «Оптовик», (ФОП Василишин О.П.) та «Берізка» (КП «Промбуд-2») щодо реєстрації підприємців та найманих працівників.

У ході спілкування з продавцями надавались роз’яснення та вручалися пам’ятки щодо порядку реєстрації суб’єктом господарювання, специфіки обліку найманих працівників та подання звітності, проведення перевірок здійснення діяльності без державної реєстрації та використання не облікованих найманих працівників, відповідальності за порушення законодавства.

Результат даних виходів на місця щодо роз’яснень прав, обов’язків та відповідальності суб’єктів господарювання і роботодавців вже дають свій позитивний результат. Якщо у січні скасувалось 1148 ФОП, а зареєструвалось 545 («мінус» 603 ФОП), то за три дні лютого скасувалось 201 ФОП, а зареєструвалось 232 («плюс» 31 ФОП). При цьому аналіз інформаційних баз ДФС України засвідчує, що скасовуються в основному платники, які довгий час звітували про відсутність фінансово-господарської діяльності.