Розпочавши децентралізацію, держава переклала весь тягар фінансування закладів з підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах на територіальні громади, не розробивши при цьому самих механізмів передачі цих закладів на місцеві бюджети. Через необдумані дії законотворців система професійно-технічної освіти може зруйнуватися, а молодь, яка хоче отримати професію і путівку в доросле життя, приносити користь суспільству, – втратить таку можливість.

Різнорівневу професійну підготовку, перепідготовку та професійне навчання за актуальними на ринку праці професіями на основі конкурсного відбору здійснює державний навчальний заклад «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», який в грудні поточного року відзначатиме 50- річний ювілей.
Днями в ньому побували Голова ФП області Геннадій Харьковський та заступник Голови ФП області на громадських засадах, голова обкому профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення України Микола Шафінський. Вони поспілкувалися з директором Раїсою Карван, головами профкомів – Юлією Бачинською (профком викладачів), Наталією Лавренюк (профком учнів) і переконалися, що сьогодні в центрі безупинно проводиться робота з розвитку закладу, підготовки висококваліфікованих конкуренто-спроможних на ринку праці робітників і спеціалістів, готових адаптуватися до умов сьогодення, активно діяти і підвищувати кваліфікацію.
Колектив зумів створити позитивний імідж робітничих професій. Заклад єдиний в місті , який здійснює підготовку кваліфікованих робітників зі спеціальностей «Кравець, закрійник» і «Закрійник», єдиний в Україні готує фахівців з професії слюсар контрольно-вимірювальних приладів і автоматики, електромеханік з ліфтів. Тут можна отримати професію «тістороб, пекар, кондитер», « кухар, кондитер», «кухар, офіціант, бармен» які витребувані сьогодні у харчовій промисловості та громадському харчуванні. Для роботи в службі побуту навчаються перукарі-манікюрники та перукарі.
Контингент учнівської молоді, що здобуває освіту, складає 817 осіб, з них соціально незахищені верстви населення: 37 сиріт, 95 напівсиріт, 130 учнів з багатодітних сімей, 45 учнів з малозабезпечених сімей.
Для підготовки майбутніх професіоналів створені всі необхідні умови: світлі і просторі кабінети , 17 спеціально обладнаних майстерень, які відповідають вимогам державних стандартів. У Центрі функціонує бібліотека, їдальня, актовий і спортивний зали, є стадіон і гуртожиток. Навчально-виховний процес у центрі забезпечують 108 педагогічних працівників.

Навчально-матеріальна база закладу для підготовки кваліфікованих робітничих кадрів регіону створювалась та вдосконалювалась впродовж багатьох років зусиллями педагогічного, учнівського і батьківського колективів, технічних працівників.
На базі закладу працює учнівська їдальня, учнівська перукарня, учнівська швейне ательє, міні пекарня, у яких вихованці набувають практичних умінь, навичок і досвіду, обслуговуючи населення міста, одночасно адаптуючись до реальних виробничих умов.
Виробнича практика проходить на провідних підприємствах Хмельницького. Зароблені кошти від надання платних послуг населенню нашими вихованцями постійно спрямовуються на модернізацію навчально-матеріальної бази Центру.

Вихованці показують високі фахові знання та вміння на всеукраїнських та міжнародних заходах, успішно працевлаштовуються на кращих підприємствах міста, де підтверджують високий фаховий рівень і професійну мобільність. Багато випускників закладу увійшли до плеяди підприємців міста і збудувати успішну професійну кар’єру. Про затребуваність вихованців цього навчального закладу на ринку праці свідчать схвальні відгуки роботодавців і їх бажання підтримувати постійну конструктивну співпрацю з підготовки кваліфікованих фахівців.
До речі нещодавно на запрошення голови обкому Миколи Шафінського заклад відвідав міський голова Олександр Симчишин та президент Хмельницької торгово-промислової палати Наталія Бєлякова, які на власні очі мали змогу переконатись у якості навчання та в необхідності існування закладів освіти такого типу.
Питання існування закладів професійно –технічної освіти постійно перебуває у полі зору профспілок, які завжди будуть підтримувати їх розвиток та розумну модернізацію, адже якісна професійна освіта це запорука розвитку суспільства та держави вцілому.