Федерацією профспілок Хмельницької області проведено навчання членів Молодіжної ради ФПО.

Відкриваючи семінар Голова ФП області Геннадій Харьковський у вступному слові нагадав молодим профспілковим лідерам про мету, завдання і принципи діяльності профспілок, а це – контроль за забезпеченням ефективної зайнятості, гідних і безпечних умов праці трудівникам, пільг, визначених законодавством, вчасної виплати зарплати тощо. Крім цього проінформував молодь про виконання Територіальної угоди між ОДА, ФП області та Об’єднанням організацій роботодавців області, познайомив з проектом обласного бюджету. Особливий наголос ставився на те, щоб профспілкові активісти всіляко допомагали роботодавцям створювати такі умови праці, аби кваліфіковані працівники і, в першу чергу, молодь не виїжджали за кордон шукати кращої долі.

відкриття семінару

До речі, це питання досить актуальне і для Хмельницького ПАТ «Укрелектроапарат», де якраз і побували члени молодіжки й отримали  детальну інформацію про досвід роботи підприємства в умовах євроінтеграції. Що тут сказати? Найсучасніше обладнання, залізна дисципліна, висококваліфіковані кадри, не найменша зарплата – в-середньому, до 8 тисяч гривень, порядок і гідні умови праці. І все ж, за словами секретаря правління, голови первинної профорганізації Петра Цісара, плинність є. Профком робить усе, щоб працівники були оточені турботою,забезпечені усім, що передбачено колективним договором та законодавством. Плідно працювали і гідно відпочивали.

Екскурсія заводом

Про діяльність молодіжної ради підприємства проінформував її голова, головний конструктор КТП-будування Сергій Скибицький. По-суті, рада займається тим же, що й профком, але основна її увага закцентована на проблемах і запитах заводської молоді. Позитивних результатів роботи вистачає: головне, що молоді забезпечено рівні права та можливості.

Зліва направо Цісар, Скибицький, Вільчинська, Харьковський, Моштак

Члени молодіжки щиро вдячні організаторам – ФП області, Підприємству «Навчально-культурний центр «Побужжя» ФП області», голові обкому профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України Людмилі Вільчинській, голові правління товариства Євгенії Косковецькій, а також технічному директору Віктору Якубовському та голові профорганізації Петру Цісару, які безпосередньо провели змістовну екскурсію цехами підприємства.

Якубовський ПАТ Укрелектроапарат

Екскурс заводом Укрелектроапарат

Далі відбулося засідання Молодіжної ради ФП області на вкрай актуальну сьогодні тему – «Використання потенціалу молоді для зміцнення профспілкових організацій». Досвідом ділився голова ради Микола Моштак. Наприкінці засідання переобрано голову ради (нею обрано голову первинної профорганізації співробітників та студентів Подільського державного аграрно-технічного університету Світлану Ліщук), заступників та виконком.

Опісля проведено тренінг «Тайм-менеджмент – інструмент в роботі молодіжного лідера» під керівництвом досвідченого члена Асоціації психоаналітиків та психотерапевтів України, викладача кафедри психології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Наталії Чорної. Як виявилося, правильно розрахований час на роботу, спілкування, на себе, і планування майбутніх дій дозволяє здійснити протягом дня-року значно більше, ніж нам вдається зараз. Учасників семінару ознайомлено з методиками, завдяки яким вони працюватимуть значно ефективніше та й на особисте залишиться більше часу.

Організатори семінару, безумовно, не обійшли увагою питання мотивації профспілкового членства. Розглянуто досвід роботи об’єднаної профспілки працівників Данії 3 F – про це розповів учасник дансько-українського проекту, директор НКЦ «Побужжя» Олег Сковородніков.

Наступного дня після обміну досвідом члени Молодіжної ради взяли участь у п’ятому засіданні ради Федерації профспілок області.

молодіжка в центр Голова ФПО Г.Харьковський

Анатолій Лагунець, зав.Інформаційним відділом ФП Хмельницької області.