Спорт – невичерпне джерело життя, сили і краси, – це ціла наука, філософія, що не приймає ні алкоголю, ні тютюну, – це режим, що дозволяє розподілити раціонально свій час, – це сила волі, прагнення до перемоги, прагнення бути кращим, – це ясні думки, краса, посмішки й щастя вас і ваших близьких, – це спілкування. Спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю. Сьогодні здоровий спосіб життя стає все більш популярним у нашому суспільстві, і це не просто данина моді, а бажання людей різних поколінь зберегти молодість і здоров’я.

Відповідно до плану роботи профспілкового комітету на державному підприємстві «Новатор» на 2017 рік, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, з метою зміцнення здоров’я, підвищення рівня фізичного розвитку працівників підприємства, пропаганди здорового способу життя, фізичної культури та спорту, з гаслом «Спорт протягом життя» профспілковий комітет при підтримці адміністрації підприємства та фізично-оздоровчого комплексу «Новатор» провів перший відбірковий тур заводської спартакіади для працівників підприємства.

Саме під таким гаслом починаючи з 20 травня і аж до 7 липня, проходила заводська Спартакіада працівників ДП «Новатор». Тому що спорт, емоції здорового азарту та радості перемоги є одними зі складових життєвої гармонії, на які наші заводчани – люди, котрі стоять за верстатами у виробничих підрозділах підприємства – мають повне право, бо є рівними серед рівних. Більше того, наполегливості та цілеспрямованості цих людей, які після трудового дня приходили брати участь в різноманітних видах змагань можуть позаздрити багато фантастично лінивих людей.

Прагнення до здорового способу життя і завоювань нових вершин в спорті в цьому році об’єднало понад 200 працівників підприємства – 10 команд-учасниць, які боролися за призові місця по семи видах спорту, зійшлися в жарких змаганнях, які проходили в фізкультурно-оздоровчому комплексі «Новатор».

Приємно відзначити, що рівень проведення спартакіад підприємства рік у рік зростає, розширюється географія учасників. Організатори – профспілкова організація і Адміністрація ДП «Новатор» – в цьому році домоглися втілити всі задуми спартакіади, щодо збереження і розвитку спортивних традицій, формування здорового способу життя, а також виявлення претендентів від підприємства для участі в ХVІ Галузевій спартакіаді профспілки авіабудівників України, що проходила в смт. Коблево Миколаївської області.

У спартакіаді підприємства взяли участь представники виробничих цехів та відділів, таких як: цехи 12, 3, 301, 17, 22, 6, 5, 300, представники Технічного управління, а також команда Адміністрації підприємства.

2

Участь у щорічній спартакіаді стало доброю традицією для працівників підприємства, – зазначив голова профспілкового комітету Рижанський Олександр Тимофійович. – Це – хороша можливість проявити себе в змаганні зі своїми колегами, спільно домогтися гарних результатів і продемонструвати свої успіхи.

Більш як у двотижневу програму спартакіади увійшли змагання з волейболу, міні-футболу, гирьового спорту, легкої атлетики, настільного тенісу, шахів, армрестлінгу. В цьому році в програмі спартакіади з’явилися нові види спорту – жіночий біг на 100 метрів і 400 метрів.

Атмосфера на майданчиках і в залі для глядачів панувала по-справжньому спортивна: на просте запитання «як справи?» Зустрінуті, радісно посміхаючись, відповідали «2: 0. Наші виграють! ». Або – «одне золото і одна бронза в нашій скарбничці». Учасники і вболівальники обговорювали успіхи своїх команд, раділи за колег і вітали їх з новими перемогами. Звідусіль лунав радісний сміх, вітання та слова захоплення емоційною і яскравою спортивною грою.

3

Азарт і напруження спортивної боротьби, видовище ігор команд, воля до перемоги, гаряча підтримка вболівальників – все це допомагало досягти спільного результату, який ставав предметом загальної гордості. Кожен удар по м’ячу супроводжувався коментарями і бурхливими оваціями уболівальників, палкі суперечки розгорялися на майданчиках і лише компетентне рішення суддів їх припиняло.

4

5

В спартакіаді ДП «Новатор» є і свої ветерани спорту, від яких вже очікують висококласної і гарної гри. Одна з іменитих команд-учасниць, яка п’ятий  рік поспіль заслужено лідирує в спартакіаді з міні-футболу – команда «Технічного управління». За загальним визнанням учасників команди, гравцями якої є інженери, ливарники, слюсарі, спорт є невід’ємною частиною загального життя колективу.

6

7

– Ми у вихідні часто збираємося, граємо у міні-футбол, використовуючи наявні у нас в спорткомплексі можливості для розвитку командних видів спорту, – розповідає капітан команди Новік Олександр. – Але головний секрет нашого спільного успіху, на мій погляд, – залізна дисципліна на майданчику. І, звичайно, те, що спорт у нас люблять всі, від «молодого» до «старого». Тепер наша мета, до якої ми будемо прагнути у наступній спартакіаді і так як я являюсь членом молодіжної комісії профспілкового комітету – долучити до спартакіади жіночу частину колективу, яка б брала участь у спартакіаді. І перемогти. На думку організаторів та учасників спартакіади, рівень спортивної підготовки і майстерності гри команд зростає рік від року, але найголовніше те, що об’єднує всіх учасників – згуртованість в єдиному корпоративному прагненні до перемоги, розуміння важливості і значимості загального успіху для поліпшення клімату в робочому колективі.

Апофеозом спортивного свята стала урочиста церемонія нагородження переможців Спартакіади – блискучі золоті медалі стрункими рядами височіли на нагородному столі. Учасники та команди, що зайняли за підсумками змагань I, II і III місця, були нагороджені медалями, дипломами, грошовими преміями, які вручив їм директор фізкультурно-оздоровчого комплексу «Новатор» – Гуцалюк Іван Вікторович.

8

 

– Я вважаю, що тих, хто програв сьогодні немає. Спартакіада традиційно проходить на нашому підприємстві на високому рівні і є яскравим свідченням розвитку корпоративної культури та здорового способу життя, – зазначив Іван Вікторович. – Я вітаю переможців спартакіади, а також висловлюю подяку керівництву адміністрації, профспілковому комітету, суддівській колегії та всій команді, яка займалася підготовкою і проведенням цього свята єднання великого колективу нашого підприємства.

За результатами проведення заводської спартакіади була сформована команда «Новатор» для участі в фінальних змаганнях ХVІ Галузевої спартакіади профспілки авіабудівників України, яка проходила в смт. Коблево Миколаївської області з 12 по 17 червня 2017 року на базі «Парадіз».

 

Невелике курортне містечко на березі Чорного моря було вибрано невипадково – в селищі добре розвинена спортивна інфраструктура.

В урочистому відкритті Спартакіади прийняли участь члени організаційного комітету – організатори Спартакіади, які приклали чималих зусиль для того, щоб в таких непростих умовах Спартакіада стала святом, пам’ятною подією для кожного учасника, для більшості трудових колективів галузі:

В організації XVІ Спартакіади вагому підтримку надала Асоціація “Укравіапром”. В асоціацію входять літакобудівні підприємства, виробники авіадвигунів, окремих вузлів, агрегатів, комплектуючих, контрольно-вимірювальної апаратури для літаків, а також ремонтні заводи, провідні інститути та конструкторські бюро – розробники авіаційної техніки.

В цьому році до організації Спартакіади долучились Об’єднання роботодавців авіаційної промисловості України та Державний Концерн “Укроборонпром”. Об’єднання роботодавців авіаційної промисловості України стало надійним партнером. Воно створено для посилення впливу на ситуацію в галузі, консолідації зусиль підприємств заради єдиної мети – плідної праці авіапрому!

Учасники 16-тої Стартакіади авіабудівників України – це представники трудових колективів авіаційних підприємств, де працюють спортивні секції, оздоровчі групи, функціонують спортивні клуби, стадіони, басейни.

9

10

Одним з організаторів Спартакіади є Профспілка авіабудівників України, єдина організація покликана захищати права та інтереси трудівників галузі. Очолює Профспілку Ярема Васильович Жугаєвич. Профспілка об’єднує близько 70 (семи десяти) тисяч членів Профспілки, які працюють на 46 (сорока шести) підприємствах галузі.

В даний час галузь є найбільш чисельною серед усіх восьми галузей машинобудівного і оборонно-промислового комплексів в Україні!

На фоні сучасної соціально-економічної ситуації в країні, робота, яку проводить Профспілка по захисту працюючих нашої галузі, набуває неабиякої актуальності. Не дивлячись на економічну кризу, галузь працює, стабільними є обсяги виробництва та чисельність працюючих.

Особлива увага приділяється розвитку фізкультурно-масової роботи на підприємствах галузі.

Спартакіада є стимулом по залученню працівників галузі та членів їх сімей до систематичних занять фізичною культурою та спортом, зміцнює здоров’я учасників.

А зважаючи на події в Україні, зміст спортивної підготовки став набагато глибший. Саме зараз уся наша країна зрозуміла, що слід завжди бути готовим до оборони. І, безумовно, щоб дати відсіч і захистити свій край, потрібні і фізична підготовка, і спортивна наснага, і сила духу.

У XV Спартакіаді приймали участь 149 спортсменів. В ході програми Спартакіади відбулись фінальні змагання між збірними 12 підприємств галузі з 7 видів спорту (армспорт, гирьовий спорт, легка атлетика, настільний теніс, футзал, шахи та шашки).

12

Команда Новатор показала відмінні результати і привезла додому п’ять перших, чотири других і одне третє місце.

Хороші результати показали всі спортсмени нашої команди . Що, власне, і не дивно. Адже багато учасників команди – це молоді гравці, які досягли чималих успіхів ще під час заводської спартакіади. Кращими спортсменами команди стали: Андрій Драч з армрестлінгу та гирьового спорту, Кадинський Сергій з армрестлінгу, Пилипчук Іван з гирьового спорту, Семенчук Роман з легкої атлетики, Степанюк Василь з настільного тенісу, Іванов Володимир з шахів. Не погані результати показали Волошина Вікторія з легкої атлетики.

13

За кількістю набраних очок у фінальних змаганнях спартакіади профспілки авіабудівників України наша команда зайняла по праву ІV місце і лише 1 очко завадило нам бути в призовій трійці. Це буде стимулом для нашої команди бути в трійці лідерів на наступний рік.