Міжнародна організація праці (МОП), одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій, була заснована у 1919 році згідно з Версальським мирним договором. У 1946 році МОП стала першою спеціалізованою установою ООН. За часів своєї діяльності МОП ухвалила понад 190 конвенцій (міжнародні угоди, які підлягають ратифікації державами-членами Організації) і 202 рекомендації. Щорічно МОП витрачає близько 130 млн. дол. США для запровадження в країнах-членах МОП окремих проектів технічної допомоги.

На даний час МОП здійснює понад 1000 програм технічного співробітництва більш ніж у 80 країнах світу. Основними стратегічними цілями МОП є сприяння реалізації основоположних принципів та прав у сфері праці, створення більш широких можливостей для жінок та чоловіків з метою забезпечення гідної зайнятості та отримання належної заробітної плати, підвищення ефективності соціального захисту для всіх верств населення, а також зміцнення трипартизму та соціального діалогу. Пріоритетними напрямками співробітництва із профспілками є реалізація програми гідної праці на національному рівні, реформування трудового законодавства, впорядкування трудових відносин і вирішення спорів, зміцнення потенціалу організацій роботодавців та профспілок при укладанні колективних договорів.

З нагоди 100-річчя із Дня заснування МОП, 8-го лютого 2019 року у м.Львові , відбулася урочиста конференція МОП-ФПУ «Сторіччя Міжнародної організації праці. Майбутнє сфери праці».

20190208_101541

У Конференції примали участь: голова Обєднання профспілок Львівщини Роман Дацько, завідувач сектором Європи та Центральної Азії Бюро Міжнародної організації праці Сергіус Гловацкас, голова Ради OPZZ  Дольношльонського воєводства Республіки Польща Анджей Отремба, керівник Департаменту ФПУ Лариса Ровчак, голова Львівського обласного обєднання організацій роботодавців Іван Ривак , голова Молодіжної ради ОПЛ Олег Долінський, запрошені гості – голови обласних рад профспілкових організацій, представники роботодавців та голови молодіжних рад профспілок із різних областе та інші….

На запрошення Львівських колег та у складі делегації Хмельницької області у заході прийняли участь  завідувач відділом організаційної роботи та соціально-економічного захисту ФП Хмельницької області Олексій Скаженюк, заступник виконавчого директора Об’єднання організацій роботодавців Хмельницької області Ірина Романець та голова Молодіжної ради ФП Хмельницької області Світлана Ліщук .

20190208_160843

Експерти та запрошені гості піднімали ряд актуальних питань щодо  міжнародних основ регулювання трудової міграції, особливостей та перспектив ринку праці та профспілкові важелі впливу на них. Зокрема, присутні зазначили, що для реалізації цих питань необхідно задійснювати не тільки міжнародні, а й власні зусилля. Адже в засадних документах МОП чітко сформульоване її намагання співпрацювати  як із урядами країн-партнерів, так і з профспілками, на яких покладено відповідальність за покращення соціально-трудових відносин, поліпшення умов праці, матеріального благополуччя спілчан, вирішення різних найактуальніших  для людей праці  проблем.

20190208_101454

 

Інформацію підготувала Світлана Ліщук