3 липня 2018 року у Кам’янці-Подільському відкрили першу в Україні, третю в Європі та лише п’яту в світі біо теплоелектростанцію потужністю 45 МВт, що вироблятиме теплову та електричну енергію на біопаливі.

Будівництво новітньої теплоелектростанції потужністю 45 МВт з комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами було розпочато 2015 року в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання», який впроваджується за кошти кредиту Світового банку.

ТЕЦ 2

Загалом, після завершення цього проекту, місто планує зменшити споживання природного газу на 15,5 млн. куб. м (або 65%) на суму близько 115 млн. грн.

На урочистості з нагоди відкриття ТЕС завітало більше двох сотень гостей з усієї України – представники державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, команда Світового банку, мери міст-учасників Асоціації міст України, очільники підприємств теплокомуненерго, директори потужних фірм та енергетичних компаній, депутати міської ради, директори найбільших підприємств міста, ЗМІ.

ТЕЦ 1

В заходах прийняв участь голова обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства Шафінський М.А., який вручив вітальну телеграму Центрального комітету профспілки, а також грамоти обкому профспілки з матеріальним заохоченням Генеральному директору КИ «Міськтепловоденергія» Валерію Гордійчуку та голові профспілкового комітету Ользі Боднар.

ТЕЦ 3